3 sposoby na podkreślenie brwi

3 sposoby na podkreślenie brwi

Twoje brwi są słabo widoczne lub rzadkie? W takim przypadku możesz je podkreślić, aby nadać im odpowiedni kształt i gęstość. Jakie metody zaakcentowania brwi warto wziąć pod uwagę? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

Nie zawsze naturalne brwi wyglądają ładnie i podobają się właścicielce. Czasami są one nadmiernie wyskubane albo wypadają. Mogą mieć też bardzo jasny kolor i być prawie niewidoczne. W takich sytuacjach można zastosować specjalne metody na podkreślenie brwi. Możemy wykonać je samodzielnie, ale możemy też skorzystać z usług kosmetycznych.

1. Kosmetyki do brwi

Najbardziej popularną metodą na zaakcentowanie brwi jest zastosowanie odpowiednich kosmetyków do tej części twarzy. W sprzedaży znajdziemy między innymi tusze do brwi przypominające tusze do rzęs, specjalne kremowe pigmenty, kredki do brwi. Możemy również wykorzystać cienie do powiek w dopasowanym kolorze.

Dzięki kosmetykom do brwi możemy w kilka chwil przygotować atrakcyjnie prezentujący się makijaż. Ceny kosmetyków to od około 5 do 100 złotych w zależności od tego, jaki kosmetyk i jaką markę wybierzemy. Minusem jest fakt, że podkreślenie brwi znika wraz ze zmyciem makijażu.

2. Henna na brwi

Gdy chcemy uzyskać bardziej trwały efekt, który nie zniknie po zmyciu makijażu, możemy skorzystać z henny do brwi. Zabieg można wykonać w gabinecie kosmetycznym albo w domu – wystarczy zakupić hennę w dopasowanym kolorze.

Henna to preparat roślinny albo syntetyczny, który przeznaczony jest do farbowania włosów, w tym także brwi. Najważniejsze to wybranie właściwego koloru, aby nie był on zbyt jasny i zbyt ciemny. Henny nie powinniśmy wykonywać przy stanach alergicznych i zapalnych skóry, uszkodzeniach skóry, chorobach oczu i na świeżo wydepilowanych brwiach.

W sprzedaży znajdziemy henny proszkowe do rozprowadzenia z wodą utlenioną oraz henny w żelu. Cena to od 3 do 20 złotych. Za farbowanie w salonie kosmetycznym zapłacimy zwykle od 30 do 70 złotych.

3. Makijaż permanentny brwi

Trzecia propozycja do wykonanie makijażu permanentnego, czyli specjalnego tatuażu. Polega on na wprowadzeniu w skórę pigmentu, który natychmiast nadaje brwiom albo innym częściom twarzy odpowiedni kolor. Wyróżniamy dwa główne rodzaje makijażu permanentnego brwi, a mianowicie metodę włoskową albo piórkową. Metoda włoskowa polega na rysowaniu włosków, natomiast piórkową wykonuje się z wykorzystaniem igieł przypominających piórka. Dzięki temu efekt jest bardziej naturalny.

Makijaż permanentny utrzymuje się nawet kilka lat. Brwi są podkreślone przez cały czas, dlatego nie musimy obawiać się, że przestaną być gęste i nasycone kolorem.

Zabieg najczęściej wykonuje się w znieczuleniu z użyciem specjalnego kremu albo bez znieczulenia, ponieważ nie jest bardzo bolesny. Ostateczny efekt można zobaczyć po kilku tygodniach, ponieważ na początku brwi będą miały ciemniejszy kolor niż docelowy.

Makijaż permanentny brwi należy wykonać w dobrym salonie kosmetycznym albo medycyny estetyczne. Powinien być wykonany przez specjalistę w swojej dziedzinie, aby efekt był widoczny, ale też naturalny, nie był przerysowany.

Cena makijażu permanentnego brwi to zwykle od 400 do 800 złotych w zależności od tego, gdzie wykonamy zabieg.