5 najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej

5 najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna jest w stanie zapewnić wiele zabiegów, które pozwalają na poprawienie wyglądu w sposób zarówno bezpieczny a także bardzo skuteczny. Gdy chce się skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej ważne jest zapoznanie się z dostępnymi metodami zabiegowymi.

Pozwala to na wybranie takich zabiegów, które pozwalają na uzyskanie oczekiwanych efektów.

Jednym z najbardziej popularnych substancji stosowanych w medycynie estetycznej jest toksyna botulinowa.

Pozwala ona zapewnić podczas realizowania zabiegów wielu unikalnych właściwości. Uzyskać można między innymi takie efekty jak blokowanie impulsów nerwowych co pozwala na przeciwdziałaniu pojawiania się zmarszczek. Wykonanie zabiegu nie jest nadmiernie kosztowne i wykonywane jest praktycznie bezboleśnie przy użyciu cienkich igieł. Jednocześnie efekty zabiegów z wykorzystaniem toksyn botulinowych pozwalają na zachowanie efektów nawet przez sześć miesięcy.

Regeneracja skóry

Do bardzo popularnych zabiegów można zaliczyć te pozwalające na regenerowanie skóry. Do metod zdobywających obecnie bardzo dużą popularność wśród pacjentów klinik medycyny estetycznej zaliczają się zabiegi z wykorzystanie osocza bogatopłytkowego. Substancja stosowana do takich zabiegów powstaje z wyodrębnienia jej z krwi pacjentów. Wprowadzenie substancji jest możliwe przy użyciu niewielkich igieł, które pozwalają na delikatne nakłucia skóry na różnych głębokościach. Pozwala to na skuteczne wprowadzenie substancji pod skórę, co gwarantuje uzyskanie takich efektów jak wspomaganie produkowania kolagenu, rozwoju naczyń krwionośnych. Uzyskać można w ten sposób pobudzenie tkanek do regenerowania się. Do efektów zaliczyć można ograniczenie zmarszczek a także efekt odświeżonej skóry.

Lifting z niciami

Do tańszych metod wykonania liftingu w stosunku do liftingu tradycyjnego zalicza się zabiegi liftingu z niciami. Podczas wykonywania tego zabiegu możliwe jest wprowadzenie pod skórę nici liftingujących, co pozwala na uzyskanie takich efektów jak poprawienie owalu twarzy, wygładzenie skóry szyi, unoszenie brwi. Nici oddziałują na skórę poprzez uzyskiwanie wzmożonej produkcji kolagenu w miejscach, gdzie zostały zastosowane nici.

Zabieg mezoterapii

Do jednych z najbardziej popularnych zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej zalicza się mezoterapia. Zabiegi tego rodzaju pozwalają na zapewnienie między innymi pobudzenia skóry do regeneracji. Wykonanie zabiegów może być realizowane w takich częściach ciała jak twarz, szyja, dekolt, dłonie, skóra głowy. Podczas zabiegu stosowane są różne koktajle składające się z różnych substancji mających na celu uzyskanie odpowiedniej kondycji skóry. Wykonanie zabiegu wymaga zastosowania takich urządzeń jak głowice zakończona mikroigiełkami.

Kwas hialuronowy

Substancją pozwalającą na uzyskanie naturalnych efektów podczas wykonywania zabiegów medycyny estetycznej jest kwas hialuronowy. Wynika to z występowania tej substancji w organizmie. Jednocześnie zastosowanie kwasu hialuronowego pozwala na uzyskanie lepszej jędrności czy gęstości skóry.