5 sprawdzonych olejów do włosów

5 sprawdzonych olejów do włosów

Korzystanie z olejów to jednej z najbardziej popularnych a także naturalnych sposobów na realizowanie regeneracji włosów. Jednocześnie stosowanie olejów pozwala na zapewnienie bardzo dużej skuteczności w zakresie regenerowania włosów. Jednak ważne jest by decydować się na takie oleje, które są odpowiednio dopasowane do typu włosów.

Dopasowanie odpowiedniego oleju do włosów jedynie z pozorów jest łatwe. Na wstępie niezbędne jest poznanie własnych włosów, czyli skłonności włosów.

Zupełnie inne oleje powinno się wybierać do włosów skłonnych do przetłuszczania a na inne produkty trzeba decydować się w przypadku olejów do włosów suchych. Generalnie oleje do włosów to naturalna odżywka, które nie zawiera żadnych substancji konserwujących. Dodatkowo nie są to produkty zawierają intensywnie działające oraz zmieniających właściwości chemiczne substancji.

Stosowanie olejów pozwala na zapewnienie przywrócenia blasku włosom. Jednocześnie można doprowadzić zarówno do wzmocnienia osłabionych włosów a także nawilżenia suchych włosów.

Kiedy stosować oleje?

Olejowania włosów jest wskazane szczególnie w przypadku włosów suchych. Jednocześnie gdy posiada się połamane, nieodżywione włosów warto postawić na sprawdzone na rynku oleje.

Właściwie dopasowany olej pozwala na zapewnienie skutecznego poprawienia stanu włosów. Przy włosach przetłuszczających się trzeba jednak pamiętać, by stosować olejki jedynie na same końcówki, co pozwala na ograniczenie nadmiernego wysuszania oraz oczyszczania włosów z substancji zapewnianych przez szampony.

Rodzaje olejków

Olejki dzieli się pod kątem ich budowy. W tym względzie olejki można podzielić na nasycone, do których zaliczyć można między innymi olej palmowy czy masło kakaowe.

Generalnie oleje składają z małych, średnich oraz dużych cząsteczek. Wpływa to na reakcję na włosy, którą można uzyskać przy korzystaniu z poszczególnych rodzajów olejów. Innym rodzajem olejów są te wielo nienasycone, do których zaliczyć można między innymi oleje słonecznikowe czy sojowe. Natomiast jedno nienasycone oleje to takie jak olej rzepakowy czy migdałowy.

Poszczególne rodzaje olejów mogą być dopasowane do różnych typów włosów. W tym względzie można decydować się na produkty dopasowane do włosów o różnej porowatości. W przypadku dużych cząsteczek olejów są one znacznie lepsze przy włosach o większych porach.

Natomiast oleje o małych cząsteczkach nadają się doskonale do włosów o niskich porach. Decydować można się między innymi na olejki migdałowe, które mają oleistą konsystencję a także słodki i gorzki zapach. Są to olejki doskonale nadające się do włosów suchych czy wymagających. Natomiast olejki arganowe doskonale nadają się do stylizacji włosów a także układaniu ich. Dodatkowo takie olejki są w stanie zapewnić skuteczne odżywianie włosów.

Natomiast olejki makadamia to sprawdzony sposób poprawienia wyglądu włosów po farbowaniu. Olejki tego rodzaju pozwalają na zapewnienie doskonałej ochrony koloru a także blasku włosów, co pozwala na uzyskanie wyjątkowo prezentujących się włosów.