7 pomysłów na tanią dekorację domu

7 pomysłów na tanią dekorację domu

Chcesz odmienić swój dom, ale nie chcesz przeznaczać na ten cel zbyt wysokiej sumy? W takim przypadku zapraszamy do zapoznania się z 7 pomysłami na tanią dekorację domu wraz z nami! Wśród nich na pewno znajdziesz dla siebie coś interesującego i na swoją kieszeń.

1. Powieś nowe zasłony

Zakupienie zasłon z popularnego sklepu sieciowego z wyposażeniem wnętrz albo ze sklepów on-line nie jest wcale takie drogie. Za parę zapłacimy najczęściej od 50 do 70 złotych, gdy chodzi nam o niższe ceny.

Nowe zasłony są w stanie całkowicie odmienić wygląd pokoju – mogą sprawić, że będzie on wyglądać bardziej elegancko, będzie optycznie powiększony. Dzisiaj popularne są zasłony w jasnych kolorach – bieli, szarości, ale możemy też postawić na te w modne geometryczne wzory.

2. Ustaw świece i świeczniki

Kojące, ciepłe światło świec potrafi sprawić, że wieczory staną się magiczne. Świeczki i świeczniki są niedrogie i stanowią efektowną dekorację.

Gdy nie chcemy zapalać płomienia w pomieszczeniu, na przykład z powodu dzieci czy zwierząt, możemy też wybrać świeczki LED na baterie. Jedna świeca tego rodzaju to około 10-15 złotych.

3. Girlanda świetlna

Kolejnym pomysłem na tanie udekorowanie domu jest zastosowanie girlandy świetlnej. Może mieć formę popularnych cotton balls, czyli pustych kuleczek z bawełny, w środku których znajdują się lampki, ale możemy też wybrać inne wzory. Girlandy kosztują od około 20 do 200 złotych.

Girlanda świetlna będzie świetnie prezentować się, gdy będzie powieszona z karnisza, nad wezgłowiem łóżka, może okalać lustro albo możemy położyć ją na kredensie – możliwości są nieograniczone!

4. Rośliny i gałązki z parku lub ogrodu

Nie trzeba kupować kwiatów z kwiaciarni, aby ładnie udekorować dom roślinami. Wystarczy wybrać się na spacer do parku albo przejrzeć rośliny w swoim ogrodzie, aby znaleźć coś ciekawego.

Dekoracyjne trawy, polne kwiaty to tylko parę propozycji. Gdy chcemy mieć dekorację na dłużej, wybierzmy gałązki, na przykład modrzewia lub jabłoni. W trakcie świąt możemy powiesić na nich dekoracje.

5. Nowe poszewki na poduszki

Podobnie jak w przypadku zasłon, także z poduszkami możemy osiągnąć bardzo dobre rezultaty. Gdy nie masz jeszcze poduszek na swoim łóżku albo na kanapie, warto je dokupić. Potrafią wprowadzić do wnętrza przytulny klimat.

Poszewki to koszt nawet około 5-10 złotych za sztukę, więc nie zapłacimy za taką dekorację bardzo dużo.

6. Światełka w słoiku

Szukasz alternatywy dla świeczek i lampionów? W takim przypadku efektowną ozdobę możesz przygotować samodzielnie. W tym celu w wystarczy zastosowanie dekoracyjnego słoika oraz tanich lampek LED na druciku zasilanych bateryjnie.

Lampki umieszczamy w słoiku i zapalamy – w kilka chwil możemy stworzyć uroczą dekorację, która będzie kosztowała nas tylko około 20 złotych.

7. Własnoręcznie robione wianki

Naszym kolejnym pomysłem na udekorowanie domu są wianki. Doskonale prezentują się nie tylko podczas świąt, ale też można zawiesić je na drzwiach czy w oknie bez szczególnej okazji.

Wianki możemy przygotowywać samodzielnie albo możemy kupić te gotowe. Gdy nie chcemy przepłacić, na wiklinowej bazie wianka możemy umieścić różne dekoracje według naszego pomysłu. To bardzo proste i tanie! Za taki wianek zapłacimy 10-20 złotych.