Blizny potrądzikowe – jak można się ich pozbyć?

Blizny potrądzikowe – jak można się ich pozbyć?

Gdy ma się problemy z trądzikiem wówczas mogą pojawiać się blizny po likwidacji trądziku. Jednocześnie blizny zanikowe a także przebarwienia po trądzikach mogą pojawiać się zarówno u osób młodych w wieku dojrzewania jak też u osób dorosłych.

Pojawianie się blizn wynika z reakcji organizmu, który poprzez działanie układu odpornościowego stara się chronić przed stanem zapalnym, który jest powodowany przez trądzik.

Bardzo ważne jest unikanie sytuacji, gdy występuje trądzik.

W tym celu ważne jest regularne dbanie o cerę mającą skłonności do trądziku. Pozwala to na unikanie pojawiania się stanów zapalnych. Jeśli skóra jest właściwie oczyszczana można ograniczyć rozwijanie się trądziku. Jednocześnie w przypadku pojawiania się zaczerwień warto również reagować poprzez stosowanie środków przeciwzapalnych.

Do zabiegów, które można wykonywać w celach pielęgnacyjnych można zaliczyć peeling z wykorzystaniem kwasu salicylowego.

Innym zabiegiem, który może być zastosowany jest mikrodembrazja. Przy cerze trądzikowej istotne jest również dbanie o zapewnienie organizmowi odpowiednich dawek witamin oraz antyutleniaczy.

Wymaga to przede wszystkim stosowania odpowiednio dopasowanej diety. Pielęgnacja skóry trądzikowej wymaga między innymi unikania przesuszania skóry co przekłada się na wzmagania działania gruczołów łojowych.

Laseroterapia

Jedną z metod oddziaływania na trądzik jest stosowania laseroterapii. Takie zabiegi mogą być z powodzeniem wykonywane przy maksymalnie. średnim nasileniu trądziku. W ramach wykonywania zabiegów laserami bromkowymi, miedziowymi pozwala na usuwanie stanów zapalnych.

Jednocześnie taki zabieg pozwala na ograniczenie powstawania nowych stanów zapalnych.

Do zalet zabiegu można zaliczyć zarówno brak bolesności zabiegów a także krótki czas trwania zabiegu, który nie przekracza piętnastu minut.

Oddziaływanie promieniowania pozwala na ograniczenia rozwijania się bakterii, które są odpowiedzialne za intensywność pojawiania się stanów zapalnych o charakterze trądzikowym. Jeśli trądzik jest bardziej intensywny niezbędne jest wykonanie większej liczby zabiegów czyli serii zabiegów laserowych.

Gdy blizny już występują wówczas można korzystać z zabiegów laserowych gdzie wykorzystywany jest laser frakcyjny.

Laser tego typu pozwala na usuwanie blizn zanikowych, który pozwala na tworzenie mikroskopijnych urazów w skórze, które pozwalają na ułatwienie a także przyśpieszenie prawidłowego gojenia się ran.

Jednocześnie laser nie powoduje naruszania tkanek wokół blizn.

Wykonanie takiego zabiegu wymaga jednak rekonwalescencji, która wynosić może nawet tydzień czasu. Natomiast zakres realizowania zabiegów zależy przede wszystkim od rozległości a także głębokości blizn. Im są one większe tym więcej serii zabiegów trzeba wykonać co może wynosić nawet trzy zabiegi do zrealizowania w skali miesiąca.

Następnie niezbędne jest przerwa, która może trwać pół roku by można było wykonać kolejne zabiegi jeśli trzeba uzyskać znacznie lepszy efekt poprawienie wyglądu skóry twarzy.


Kobiece suplementy diety. Jakie składniki warto suplementować?
czytaj dalej

Kobiece suplementy diety. Jakie składniki warto suplementować?

Suplementy diety stają się obecnie coraz bardziej popularne co wynika z możliwości wspomagania organizmu choćby po chorobie czy gdy regularnie ćwiczy się. Jednocześnie w przypadku kobiet bardzo ważne jest odpowiednie suplementowanie składników odżywczych mających szczególne znaczenie dla kobiecego organizmu. Dotyczy to zarówno składników odżywczych ważnych dla codziennego funkcjonowania organizmu jak też ważnych z punktu widzenia długotrwałego stanu zdrowia.