Botoks na włosy – co to jest?

Botoks na włosy – co to jest?

Gdy włosy są nadmiernie poddawane zabiegom wówczas może dochodzić do nadmiernych zniszczeń włosów. Do zabiegów, które szczególnie negatywnie mogą wpływać na włosy można zaliczyć farbowanie a także zabiegi termiczne. Zła kondycja włosów może być poprawiona poprzez decydowanie się na zabiegi realizowane profesjonalnie w salonach fryzjerskich.

Do zabiegów, które stosowanych w salonach w celu poprawienia kondycji włosów zaliczyć można zabieg Fiberceutic. Ten rodzaj zabiegu nazywany bywa potocznie zabiegiem botoksowym.

Zabieg realizowany jest przez fryzjera poprzez zastosowanie na początku szamponu czyszczącego. Pozwala on na uzyskanie otworzenia łusek włosów, co pozwala na przygotowanie włosów pod zrealizowanie zabiegów. Następnie stosowane jest specjalne serum, które aplikowane jest na już umyte włosy.

Używana do tego jest mała strzykawka. Po nałożeniu serum nakładana jest specjalna maska, która pozwoli na zamknięcie łusek włosów. Pozwala to również na zapewnienie odpowiedniego wnikania składników preparatu we włosy.

Realizowanie kuracji

Wykonanie zabiegu botoksowego na włosy pozwala na zapewnienie głębokiego wnikania składników do wnętrza włosa. Działania składników opiera się na łączeniu się cząsteczek z wodą w molekuły co pozwala na tworzenie się sieci aminokwasów.

Sieci aminokwasów są w stanie łączyć się z białkami włosów. Pozwala to na zapewnienie naprawy uszkodzonych obszarów włosów poprzez ich wypełnianie a następnie dogłębne odbudowywanie się włosów. Do zalet zabiegu zaliczyć można natychmiastowe uzyskanie oczekiwanych rezultatów. Jednocześnie efektu zabiegu mogą utrzymywać się do dziesięciu umyć włosów.

Stosowanie kuracji z wykorzystaniem zabiegów botoksowych polecane jest osobom, które mają bardzo osłabione włosy. Skuteczność zabiegu opiera się na odbudowywaniu włosów poprzez zapewnienie specjalnych składników.

Pozwala to na uzyskanie wzmocnionych włosów. Jednocześnie uzyskać można również wyrównanie struktury włosów a także zwiększenie elastyczności oraz jędrności włosów. Wykonanie kilku zabiegów pozwala na odzyskanie przez włosy zarówno blasku a także odpowiedniej kondycji. Kuracje pozwalają na zapewnienie odbudowy wnętrza włosów, co przekłada się również na zwiększenie elastyczności włosów i zmniejsza podatność na uszkodzenia.

Stosowanie zabiegów

Przy realizowaniu poszczególnych zabiegów w ramach kuracji niezbędne jest zastosowanie odpowiednich odstępów pomiędzy poszczególnymi zabiegami. Zabiegi realizowane są kilkakrotnie w tygodniowych odstępach czasu. Wykonanie zabiegów pozwala na zapewnienie odmłodzenia struktur włosa.

Natomiast trzeba brać pod uwagę, że efekt nie jest długo widoczny. Jednak efekt widoczny jest zaraz po zastosowaniu zabiegu, co pozwala na szybkie uzyskanie poprawy wyglądu bardzo zniszczonych szczególnie chemicznymi zabiegami włosów. Gdy efekty maja utrzymywać się dłużej niezbędne jest zdecydowanie się na dodatkowe zabiegi z użyciem choćby keratyny.

Wykonanie pojedynczego zabiegu trwa około czterdzieści minut a realizowanie zabiegu kosztuje mniej więcej pięćdziesiąt złotych.