Brak brwi – jak je zrekonstruować?

Brak brwi – jak je zrekonstruować?

Jeśli chce się skutecznie zrekonstruować brwi ważne jest zapoznanie się z różnymi metodami, które można zastosować w różnych sytuacjach przy odbudowywaniu brwi. Wybranie odpowiednie metody zależy między innymi od tego jak silnie stosowało się regulowanie brwi w ramach dostępnych zabiegów na rynku kosmetologicznym.

W wielu przypadkach kobiety decydują się na rekonstrukcję brwi gdy przybierają one niepożądane kształty po intensywnej i powtarzalnej regulacji.

Odbudowanie naturalnych brwi wymaga decydowania się na dopasowanie zabiegów oraz kosmetyków do stopnia odrastania brwi. Przy regularnym regulowaniu brwi a co za tym idzie wyrywaniu włosków może dojść do sytuacji, że brwi praktycznie nie odrastają naturalnie. W takim przypadku można decydować się na skuteczne zabiegi które mają na celu stymulowanie wzrostu włosów.

Jednocześnie nawet w przypadku stosowania kosmetyków do odbudowania brwi ważne jest by nie decydować się na ich wyrywanie. Gdy realizuje się rekonstrukcję brwi należy całkowicie zaniechać wszelkich zabiegów regulowania brwi. Dotyczy to między innymi braku stosowania pęset, czy wosków do usuwania włosków. Najlepszym rozwiązaniem jest pozwolenie na naturalny wzrost włosów brwi przez kilka miesięcy. Czasem taki okres trzeba wydłużyć nawet do roku.

Odrastanie brwi

Należy brać pod uwagę, że odrastanie naturalnych włosów brwi jako stopniowy proces może się nieestetycznie prezentować. Rozwiązaniem może być decydowanie się na pozwolenie odstawania włosków rzędami. W takim przypadku proces odrastania włosów brwi jest znacznie mniej widoczny. Przy takim odrastaniu brwi pozwala się na odrastanie brwi jedynie w określonych miejscach. Na początku są to najczęściej włosy, które znajdują się najbliżej brwi właściwych a następnie pozwala się na odrastanie kolejnych rzędów brwi.

Ważne jest decydowanie się również na wspomaganie stymulowania wzrostu włosów brwi. Stosować można miedzy innymi stymulację poprzez korzystanie z miękkich szczoteczek. Wykorzystać w tym celu można między innymi szczoteczki dla dzieci czy też szczoteczki do zębów.

Pozwala to między innymi na uzyskanie takich efektów jak złuszczanie naskórka czy też pobudzania wzrostu brwi. Pożądany kształt brwi można uzyskać również znacznie łatwiej gdy wykorzysta się specjalne brzytwy do brwi. Pozwalają one nadawać odrastającym brwiom odpowiedni kształt bez konieczności wyrywania włosków. W ten sposób można znacznie łatwiej zachować estetykę brwi a golenie brwi pozwala na zapewnienie również pobudzenia porostu włosków.

Dodatkowe wspomaganie

Decydować można się również na odmienne metody wspomagania odrastania włosów brwi. Jednym z takich środków jest między innymi olejek rycynowy. Pozwala on na zapewnienie bardzo skutecznego wpływania na porost włosów brwi. Takie olejek można bez większych problemów pozyskać zarówno w specjalistycznych sklepach z kosmetykami a także można decydować się na zakup również w aptece. Zaletami oleju rycynowego jest między innymi zapewnienie zwiększenia pobudzenia krążenia a także pobudzenie porostu włosów.