Co zrobić z niepotrzebnymi ubraniami?

Co zrobić z niepotrzebnymi ubraniami?

Masz w domu dość dużo niepotrzebnych już ubrań i nie wiesz, co z nimi zrobić? W takiej sytuacji masz kilka rozwiązań – nie tylko wyrzucenie ich prosto do kosza. O czym warto pamiętać?

Wiele kobiet ma w swojej szafie mnóstwo niepotrzebnych już ubrań – mogą być za małe albo za duże, zniszczone, niemodne albo niedopasowane do sylwetki. Gdy także masz w swojej garderobie mnóstwo takich ubrań, czas na porządki.

Generalne porządki ubrań w szafie

Na takie sprzątanie najlepiej przeznaczyć więcej czasu – cały dzień powinien być wystarczający. Wtedy będziemy mogli też dłużej zastanowić się nad tym, jak powinna wyglądać nasza nowa garderoba.

Podczas generalnych porządków ubrań w szafie warto podzielić wszystkie przedmioty na trzy kupki. Na pierwszej możemy umieścić te ubrania, które chcielibyśmy zostawić. Na drugiej mogą znaleźć się te ubrania, które chcemy wyrzucić. Na trzeciej z kolei te, z którymi nie wiemy jeszcze, co zrobić. Ubrania na trzeciej kupce można schować do worka albo pudełka. Jeśli nie zajrzymy do nich w ciągu poł roku czy roku, w takim przypadku można się ich pozbyć, ponieważ najprawdopodobniej nie będą one już nam potrzebne.

Niepotrzebne ubrania możemy:

• wyrzucić do kosza na śmieci

• oddać innym osobom

• przerobić na szmatki

• sprzedać

Zatem mamy kilka sposobów na to, aby pozbyć się tych ubrań, z których nie będziemy chcieli już korzystać. Nie musimy od razu przeznaczać ich do kosza, ponieważ możemy też zrobić z nich jeszcze jakiś użytek.

Oddanie ubrań innym osobo

Niepotrzebne nam już ubrania możemy oddać swoim znajomym czy rodzinie – być może komuś będą one jeszcze odpowiadać? Także możemy oddać je różnym organizacjom pomocowym, na przykład do Domów Samotnej Matki.

Oczywiście, jeśli chcemy oddać ubrania potrzebującym, pamiętajmy o tym, że powinny być one nadal w dobrym stanie – nie powinny być podniszczone, zaplamione.

Przerobienie ubrań na szmatki

Druga opcja to wykorzystanie niepotrzebnych ubrań do porządków w domu. W tym celu najlepiej sprawdzają się bawełniane koszulki. Są miękkie, dobrze chłoną wodę i ścierają. Możemy używać ich do ścierania kurzu, mycia podłogi, do suszenia naczyń po zmywaniu.

Na szmatki nie będą z kolei nadawały się ubrania wykonane całkowicie z poliestru, wykonane z cienkich, prześwitujących materiałów. Niepotrzebne swetry wykonane z naturalnych materiałów – wełny czy bawełny możemy wykorzystać też do polerowania.

Sprzedanie niepotrzebnych ubrań

Trzecia propozycja to sprzedanie niepotrzebnych nam już ubrań. Także powinniśmy przeznaczyć na sprzedaż te, które nadal będą mogły posłużyć innym osobom i sprawić radość z noszenia. Najlepiej sprzedają się ubrania znanych marek.

Odzież w lepszym stanie będziemy mogli sprzedawać pojedynczo, ponieważ zwykle bez trudu znajdziemy na nie kupujących. Druga opcja to stworzenie zestawu ubrań, który sprzedajemy razem.

Oferty możemy wystawiać na portalach ogłoszeniowych w swojej okolicy, możemy również wykorzystać internetowe portale aukcyjne. Warto pamiętać o tym, że wystawienie ubrań może być związane z koniecznością opłaty za wystawienie ogłoszenia czy prowizji od sprzedaży.