Crossfit, joga, siłownia, fitness – co najlepsze dla kobiet po 30. roku życia?

Crossfit, joga, siłownia, fitness – co najlepsze dla kobiet po 30. roku życia?

Chcesz zacząć ruszać się częściej? Widzisz, że twoja sylwetka wymaga pracy? Jaki sport warto wybrać po 30. roku życia, aby wyglądać lepiej? Wybór jest spory, więc możemy znaleźć coś w sam raz dla siebie. Crossfit, joga, siłownia czy fitness – co sprawdzi się najlepiej?

Nie każdy przepada za forsownymi ćwiczeniami. Są też takie kobiety, które wolą dynamiczne sporty. Wobec tego podstawą powinno być wybranie takiej aktywności, która będzie w naszym guście. Oczywiście, musimy też wziąć pod uwagę to, jak i gdzie będziemy chcieli dany sport uprawiać. Niektórzy wolą spędzić ten czas w domu, inni z kolei motywują się bardziej podczas zajęć w klubie z innymi osobami.

Przyjrzyjmy się czterem z najczęściej wybieranych dyscyplin sportowych przez kobiety po trzydziestce. Co warto wybrać?

Crossfit

To modny w ostatnich latach program treningowy skoncentrowany na sile i kondycji. Crossfit wyróżnia się intensywnymi ćwiczeniami, bez przerw. Chętnie wybierany przez mężczyzn, ale również dostępny dla kobiet. W crossficie ćwiczenia to między innymi bieganie, podnoszenie ciężarów, podciąganie się, skakanie, pompki czy brzuszki.

Crossfit sprawdzi się najlepiej wtedy, gdy jesteś gotowa na intensywne, wyczerpujące ćwiczenia. Jest też plus – sesje treningowe trwają dość krótko, ponieważ zwykle po około 20 minut.

Ćwiczenia crossfit najlepiej wykonywać na początku w klubie – pod okiem specjalisty. Wiele pomocnych porad o tej nowej dyscyplinie znajdziemy też w internecie.

Joga

Joga jest związana z hinduizmem i zajmuje się związkami pomiędzy ciałem a umysłem. W kulturze Zachodu kojarzy się przede wszystkim ze specjalnymi ćwiczeniami, podczas których przybieramy różne pozycje – tak zwane asany.

Chociaż może wydawać się, że joga jest powolna i nudna, to jednak razem z nią także możemy zrzucić nadprogramowe kilogramy i wymodelować swoją sylwetkę.

Dużo pomocnych informacji znajdziemy w internecie wraz z filmami prezentującymi różne rodzaje asan dla początkujących i bardziej zaawansowanych. Możemy również wybrać się do klubu oferującego takie zajęcia – wtedy pierwsze kroki będziemy stawiać pod okiem doświadczonego instruktora.

Siłownia

Siłownia to dobry wybór nie tylko dla mężczyzny, ale również dla kobiety. Możemy korzystać wtedy z różnego rodzaju urządzeń pozwalających na ćwiczenie wszystkich partii mięśniowych. To dobry wybór dla kobiet chcących się odchudzać oraz wymodelować swoją sylwetkę.

Pierwsza wizyta na siłowni powinna być połączona z konsultacją z trenerem osobistym. Ten specjalista będzie mógł przygotować indywidualny trening i doradzić, jak prawidłowo wykonywać różne ćwiczenia. Wizyty na siłowni mogą być też dodatkową motywacją do dążenia do wymarzonej sylwetki.

Fitness

Fitness kojarzony jest z kobiecym sportem, ale także mogą korzystać z niego mężczyźni. Fitness to ćwiczenia w rytm muzyki – różnorodne, dobierane do możliwości i kondycji grupy, często z różnymi akcesoriami, na przykład hantlami, platformami, piłkami.

Jeśli szukasz ćwiczeń, które będą nie tylko różnorodne, ale też wciągające, fitness to propozycja dla ciebie. Można ćwiczyć w klubach fitness albo samodzielnie z wykorzystaniem materiałów dostępnych w internecie.