Czego potrzebujesz do ćwiczenia w domu?

Czego potrzebujesz do ćwiczenia w domu?

Chcesz zacząć ćwiczyć w domu? To bardzo dobra decyzja niezależnie od tego, czy chcesz zrzucić nadmiar kilogramów i poprawić swoją sylwetkę, czy też zależy ci na ulepszeniu zdrowia. Co jednak warto mieć pod ręką, gdy chcemy zacząć treningi domowe?

Trenowanie w domu ma wiele zalet. Przede wszystkim nie musimy ruszać się nigdzie, aby rozpocząć ćwiczenia. Oszczędzamy też swoje pieniądze, ponieważ możemy trenować bez wychodzenia do siłowni i płacenia abonamentu sportowego. Ćwiczymy wtedy, gdy mamy na to ochotę oraz czas, w swoim tempie.

Jednak nawet do ćwiczenia w domu warto zakupić potrzebne produkty. Oczywiście, możemy ćwiczyć bez nich, ale warto mieć je pod ręką – wtedy treningi będą bardziej efektywne i przyjemniejsze.

Mata do ćwiczeń

To jeden z podstawowych gadżetów, który warto mieć do domowych treningów. Lekka, piankowa mata pozwoli na wykonywanie ćwiczeń na podłodze. Do wyboru mamy maty w różnych wielkościach i grubościach, dlatego możemy dobrać je indywidualnie w zależności od tego, jakie mamy potrzeby.

Ceny za maty do ćwiczeń rozpoczynają się już od około 10 złotych. Te lepszych marek możemy kupić za 50-150 złotych.

Odzież sportowa

W odzieży sportowej można ćwiczyć jeszcze wygodniej. Zapewnia ona pełną swobodę ruchów, dobrze odprowadza nadmiar wilgoci, jest łatwa do utrzymania w czystości, dlatego nawet wtedy, gdy chcemy trenować u siebie w domu.

Podstawowy zestaw odzieży sportowej powinien składać się z koszulki i spodenek. Warto też pomyśleć o dokupienia biustonosza sportowego, który zabezpieczy piersi przed deformacją w trakcie ruchu. W zależności od ćwiczeń pomocne będą również buty sportowe.

Za top sportowy zapłacimy od 15 do 100 złotych, za spodnie albo spodenki od 25 do 200 złotych.

Hantle do ćwiczeń

Małe hantle to ćwiczeń pozwalają na dodanie dodatkowej siły – trzymane w rękach lepiej trenują mięśnie i pozwalają na uzyskanie lepszych rezultatów.

Zamiast hantli możemy również zakupić obciążniki, które są umieszczane na nogach i rękach. Zapinane są na rzepy, dlatego są bardzo łatwe w używaniu.

Hantle do ćwiczeń lub obciążniki na rzep można mieć już za około 20-30 złotych.

Skakanka

Doskonale nadaje się do ćwiczeń aerobowych i pozwala na przypomnienie sobie czasów dzieciństwa. Skakanka jest również bardzo łatwa w używaniu i pozwala na wykonanie szybkiego i intensywnego treningu.

Skakankę kupimy już za około 10 złotych, dlatego to wcale nie taki wysoki wydatek.

Napoje izotoniczne

W trakcie ćwiczeń można wprawdzie pić zwykłą wodę albo słodkie napoje, ale lepszym rozwiązaniem będzie zakupienie napojów izotonicznych. Dzięki temu, że zawierają wartościowe witaminy i minerały, szybko nawadniają organizm i wspomagają jego działanie podczas treningów.

Napoje izotoniczne możemy kupić jako gotowe – butelka albo puszka to koszt od 2 złotych do 8 złotych. Możemy również zakupić je w formie proszku albo tabletek do rozpuszczania w wodzie – zapłacimy za nie od 10 do 40 złotych.

Oczywiście, możesz zakupić również szereg innych rzeczy – rowerek treningowy, ławeczka, atlas, orbitrek, ale są one już związane ze znacznie większym wydatkiem.