Czy można usunąć farbę z włosów?

Czy można usunąć farbę z włosów?

Nie zawsze efekt koloryzacji jest taki, jakiego się spodziewaliśmy. Wówczas konieczne staje się albo przefarbowanie włosów, jeżeli jest to możliwe albo też dekoloryzacja. Dzięki temu możemy pozbyć się niechcianego koloru włosów. Zabiegi te możemy wykonać w salonie fryzjerskim lub też w domu.

Farbowanie się samemu w domu nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Jest to spowodowane w większości nieumiejętnym doborem koloru do naszych włosów, złymi nawykami podczas farbowania włosów, ale także bardzo często odmienną reakcją naszych włosów na pigmenty zawarte w konkretnej farbie. Przez to kolor odbiega znacząco od zdjęcia modelki z opakowania po kosmetyku lub też zdjęcia ze strony internetowej.

Wówczas każdy chce bardzo szybko pozbyć się niechcianego koloru. Warto wówczas zdać się na profesjonalistów, ale jeżeli nas na to nie stać, można pokusić się o usunięcie farby w domu.

Dekoloryzacja u fryzjera

Usunąć farbę z włosów możemy bezpiecznie u fryzjera. Warto się na taki zabieg zdecydować, jeżeli mamy cienkie i zniszczone włosy. Wówczas nie narobimy im jeszcze więcej szkody. Fryzjer przy użyciu odpowiednich produktów rozjaśniających, zdejmie kolor z naszych włosów i zafarbuje na taki, który będzie dla nas odpowiedni.

Fryzjer dobierze także rodzaj rozjaśniacza do kondycji naszych włosów. Wybierać można zarówno z dekoloryzatorów, które pozbawione są rozjaśniaczy, ale jednocześnie doskonale neutralizują zawarte w farbach środki chemiczne farbujące włosy oraz z dekoloryzatorów zawierających wodę utlenioną, które są mocniejsze i nadają się do zdejmowania bardzo mocnych kolorów. Trzeba jednak zaznaczyć, że taki zabieg może nieco zniszczyć nasze włosy. Po jego wykonaniu fryzjer nałoży nam na włosy specjalne odżywki, aby nieco pomóc włosom w regeneracji.

Także sami w domu po takim zabiegu, musimy zadbać o dobre wsparcie dla naszych włosów.

Dekoloryzacja w domu

Jeżeli nie stać nas na wykonanie dekoloryzacji u fryzjera, to możemy zdecydować się na taki zabieg w domu. Musimy jednak pamiętać o kilku ważnych elementach, które pozwolą nam to zrobić w jak najlepszy sposób, aby nie zniszczyć włosów. Przede wszystkim dzień przed zabiegiem trzeba umyć włos delikatnym szamponem. Następnie w dniu zabiegu należy dokładnie przestrzegać wszelkich instrukcji podanych na opakowaniu zakupionego dekoloryzatora.

Czasem jeden zabieg nie wystarczy, dlatego też po dokładnym umyciu i wysuszeniu włosów, trzeba go powtórzyć. Kolejnym krokiem jest zafarbowanie włosów na odpowiedni kolor. Jeżeli to możliwe, powinniśmy z tym odczekać do następnego dnia, aby włosy mogły odpocząć. Jeśli jednak musimy iść do pracy, to możemy zafarbować włosy od razu. Do farbowania należy użyć kosmetyku o ton jaśniejszego. Po zabiegu należy odpowiednio pielęgnować włosy odżywkami. Oprócz tego warto zaznaczyć, że są także naturalne sposoby na stonowanie niechcianego koloru z włosów.

Możemy to zrobić poprzez stosowanie maseczek z miodu rozmieszanego z wodą. Doskonale sprawdza się także mycie włosów szamponem z dodatkiem sody oczyszczonej lub płukanie ich w wodzie z octem jabłkowym.