Czym czyścić lustro, aby było krystalicznie czyste?

Czym czyścić lustro, aby było krystalicznie czyste?

Na lustrze mogą osadzać się różne zabrudzenia. Ślady palców na lustrze, plamy z tłuszczu, odchody much trzeba odpowiednio usunąć by lustro było krystalicznie czyste. Niezbędne jest do tego wybranie odpowiednich środków czystości, które gwarantują skuteczność realizowania czyszczenia.

Gdy chce się zapewnić lustrom w mieszkaniu, domu znacznie dłuższy czas użytkowania bez problemów z między innymi matowieniem dobrym rozwiązaniem jest takie ich ustawienie by powietrze miało swobodną cyrkulację.

Wówczas można ograniczyć efekty starzenia się lustra. Jednocześnie lustra nie powinny być umieszczane w takich miejscach, które mogą narażać na bezpośrednio działanie promieni słonecznych.

Dochodzi do tego unikanie również wpływu na lustra rozgrzanych lamp. Bardzo ważne jest również odpowiednie zabezpieczenie tylnej części luster, które można zabezpieczyć choćby poprzez zdecydowania się na specjalną folię ochronną. Nie można również czyścić czy moczyć tylnej części luster.

Mycie luster

Gdy chce się skutecznie umyć lustra warto przede wszystkim postawić na odpowiednie ściereczki do czyszczenia. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie ściereczek wykonanych miękkich materiałów, które nie będą zostawiały kłaczków. Istotne jest również by woda używana do mycia luster nie była twarda.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest decydowanie się na użycie wody destylowanej. Natomiast pojedyncze plamy można usuwać przy wykorzystaniu bawełnianych ściereczek czy wykonanych z frotte. Można w ostateczności użyć również miękkich ręczników papierowych a także ciepłej wody.

Gdy używa się przy czyszczeniu luster wody ważne jest również branie pod uwagę, że brzegi luster jeśli są mokre są znacznie bardziej narażone na uszkodzenia. Niezbędne jest z tego powodu wytarcie ich do sucha po czyszczeniu luster. Zapewnienie wysuszenia brzegów a szczególnie dolnej części lustra pozwala na unikanie korodowania lustra.

Usunięcie smug jest łatwiejsze gdy zastosuje się czyszczenia z użyciem zmiętych gazet, które nie są kolorowe. Jeśli posiada się matowe lustra wówczas można wykorzystać do czyszczenia ziemniaki, które zawierają skrobię. Po wykorzystaniu ziemniaków można po czyszczeniu lustra zastosować czystą wodę. Natomiast blask lustrom jest w stanie zapewnić zastosowanie lnianego oleju, który będzie wcierany w powierzchnię lustra.

Lustra w łazience

Problemem w łazienkach jest oddziaływanie na lustra zarówno wody a także wilgoci. Niezbędne jest z tego powodu wykonać regularne czyszczenie luster, gdzie można wykorzystać między innymi ściereczki nasączone kroplami gliceryny. Pozwala to na stworzenie takiej ochrony, która będzie niewidoczną powłoką.

Jednocześnie warto nie zapominać o przecieraniu luster również po kąpieli. Wówczas można zabezpieczyć brzegi oraz boki luster tak by nie osiadała na nich wilgoć. Oprócz działania wilgoci negatywnie na lustra działają również zanieczyszczenia w formie związków kwasu, siarki.

Z tego powodu warto jest decydować się na wyniesienie luster do innego pomieszczenia w przypadku gdy zamierza się je skutecznie wyczyścić.