Depilacja brazylijska – co to jest i jak się ją przeprowadza?

Depilacja brazylijska – co to jest i jak się ją przeprowadza?

Depilowania może być bardzo uciążliwe. Jeśli trzeba regularnie wykonywać depilację wówczas może to być nieprzyjemne szczególnie gdy posiada się wrażliwą skórę. Decydować można się w takim przypadku na depilację brazylijską, która jest całkowitą depilację bikini.

Depilacja brazylijska nie jest zabiegiem przyjemnym. Stosowanie wosku przy depilowaniu przekłada się na bolesność zabiegu. Natomiast pozwala ona na całkowite usuwanie owłosienia łonowego, z pośladków czy warg sromowych a także okolic odbytu. Jednocześnie taka depilacja okolic intymnych pozwala na całkowite usunięcie owłosienia. Depilowanie realizowane jest z wykorzystaniem wosku oraz pasty cukrowej.

Taka depilacja jest jednocześnie znacznie bardziej bezpieczna do wykonania niż depilacja realizowana jedynie przy użyciu wosku. Jednocześnie depilacja brazylijska jako wykonywana z użyciem naturalnych produktów pozwala na stosowanie jej również u osób mających problemy skórne jak skóra wrażliwa czy alergiczna.

Zabieg depilacji brazylijskiej

Wykonanie zabiegu depilacji brazylijskiej jest wybierane często gdy wyjeżdża się na wakacje. Usunięcie włosków przy całkowitej depilacji brazylijskiej zwanej hollywoodzką pozwala na możliwość założenia każdego rodzaju bikini i ładnego się w nim prezentowania.

Jednocześnie przy takiej formie depilacji nie trzeba się martwić, że trzeba wykonywać depilację już podczas wyjazdu wakacyjnego. Takie zabieg jest również właściwy gdy inne formy depilowania powodują podrażnienia.

Zdarzyć może się tak również w przypadku częstego depilowania okolic intymnych przy nie zastosowaniu odpowiednio dopasowanych kosmetyków pielęgnacyjnych. Wówczas depilacja brazylijska może być wykonana zapewniając brak konieczności depilowania przez znacznie dłuższy okres czasu co pozwala również na odpoczynek skórze.

Wykonanie brazylijskiej depilacji wymaga odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim włosy muszą mieć odpowiednią długość. Jednocześnie niezbędne jest unikanie golenia przez co najmniej dwa tygodnie. Dodatkowo nie powinno się stosować wszelkich kosmetyków, które mogą natłuszczać skórę. Utrudnia to wykonanie zabiegu depilowania brazylijskiego.

Wykonanie zabiegu

W wersji depilacji brazylijskiej z użyciem wosku stosowany jest płynny oraz rozgrzany wosk, który nakładany jest na skórę w kierunku porostu włosów. Następnie stosuje się przykrycie w postaci plastrów bawełnianych. Wosk pozostawiany jest następnie na kilka sekund.

Później energicznym ruchem plaster jest zrywany. Pozwala to na usunięcie włosków wraz z cebulkami. Znacznie lepszą wersją wykonania depilacji brazylijskiej jest ta przy, której stosowana jest szpatułka do nakładania wosku.

Pozwala ona na zapewnienie znacznie lepszego rozprowadzenia wosku co ma znaczenie również ze względów higienicznych. Zabieg depilacji brazylijskiej jest również wykowany z zastosowaniem pasty cukrowej, gdzie nakładana jest zarówno gęsta masa cukrowa w kierunku porostu włosów. Taka pasta gdy już zaschnie jest podnoszona w formie płatów co pozwala na usuwanie włosków.