Dieta pudełkowa – warto czy nie?

Dieta pudełkowa – warto czy nie?

Wygodnym sposobem na odchudzanie stała się ostatnio dieta pudełkowa. Mamy w jej przypadku bowiem gotowe zestawy produktów wraz ze sposobem ich przygotowania. Jest to więc dobre rozwiązanie dla osób, którym nie chce się przygotowywać skomplikowanych posiłków i szukać składników w sklepach.

Dieta pudełkowa pojawiła się wraz ze zmianą stylu życia ludzi na świcie. Okazuje się bowiem, że dzisiaj mało kto ma czas, by przygotowywać pełnowartościowe posiłki w domu.

Spowodowało to przede wszystkim wzrost ilości ludzi mających nie tylko problemy z otyłością, ale także cierpiących na inne zaburzenia odżywiania czy też choroby metaboliczne. Można jednak sobie pomóc stosując skuteczną dietę prosto z pudełka. Brzmi nierealnie - a jednak jest to możliwe.

Czym jest dieta pudełkowa?

Osoby, które pierwszy raz spotkały się z pojęciem diety pudełkowej, mogą ją kojarzyć z jedzeniem produktów z puszek czy innych pojemników. Prawda jest jednak całkiem inna i dużo bardziej zachęcająca do skorzystania z takiej diety. Przede wszystkim zamawiając taką dietę pudełkową dostajemy w paczce gotowy jadłospis opracowany przez dietetyków na konkretne okres czasu. W zależności od naszych potrzeb, możemy wybierać odpowiednią kaloryczność tak przygotowanych paczek. Zazwyczaj kupić można jadłospis o kaloryczności 1400 lub też 1800 kcal.

W poszczególnych pudełkach są gotowe produkty służące do przygotowania dań. Znajdziemy tam żywność, która nie psuje się szybko tj. musli, przyprawy, sosy czy też mieszanki ryżu lub kasz. Oczywiście do nich musimy dokupić sobie świeże owoce, warzywa czy też mięso. Przepisy takich dań mamy podane na opakowaniu. Nie należy się przy tym martwić, że przygotowanie takiego posiłku zajmie nam dużo czasu. Wystarczy nam zazwyczaj od piętnastu minut do pół godziny.

Zalety i wady diety pudełkowej

Dieta pudełkowa ma bardzo wiele zalet. Wśród nich należy wymienić w szczególności szybkość przygotowywania każdego posiłku. Także zakupy produktów robi się łatwiej, gdyż mamy gotową listę potrzebnych składników. Nie ulega również wątpliwości, że dieta pudełkowa składa się z dobrych jakościowo produktów i są one smaczne. Diety nie musimy więc dzięki temu kojarzyć już z potrawami bez smaku.

Główną zaletą jest także to, że posiłki są pełnowartościowe i zawierają określoną ilość kalorii, dlatego też również oszczędzamy swój czas, gdyż nie musimy liczyć kaloryczności każdego dania. Ponadto, dieta pudełkowa odchudza i pozwala uczyć się, jak powinny wyglądać i jak należy przygotowywać zdrowe posiłki.

Warto jednak zwrócić uwagę także na pewne wady takiej diety. Przede wszystkim da się zauważyć małe zróżnicowanie posiłków pod względem dodatków typu warzywa czy owoce. Często się one powtarzają, dlatego też warto od czasu do czasu dorzucić do danych produktów coś swojego, ulubionego.

Wadą jest również to, że podczas przygotowywania posiłków nie musimy wykazywać się kreatywnością, a przyda nam się ona, kiedy już skończymy dietę i zaczniemy sami dla siebie gotować bez wcześniejszych przepisów. Decyzja o tym, czy chcemy stosować dietę pudełkową czy nie, należy jednak ostatecznie do nas.


Frytkownica beztłuszczowa. Ile kosztuje? Jak wybrać najlepszy model?
czytaj dalej

Frytkownica beztłuszczowa. Ile kosztuje? Jak wybrać najlepszy model?

Smażenie frytek w głębokim tłuszczu nie jest najbardziej zdrowe. Jeśli chce się przygotować frytki, które nie będą tak tłuste wówczas warto zdecydować się na frytkownicę beztłuszczową, które pozwala na przygotowanie frytek zarówno znacznie mniej kalorycznych a także smaczniejszych. Przed wyborem beztłuszczowych frytek ważne jest zapoznanie się z poszczególnymi parametrami dostępnych modeli frytkownic co pozwala na wybranie odpowiedniego modelu.