Mały dom dla singielki – jak wybrać najlepszy projekt?

Gdy planuje się mieszkać w pojedynkę wówczas warto jest rozważać zakup domu czy mieszkania odpowiednio dopasowanego do takiego sposobu mieszkania. Tradycyjne domy budowane są najczęściej dla rodzin w modelu dwa plus dwa. Taki dom dla pojedynczej osoby może być zbyt duży co oczywiście przekłada się również na wysokie stałe koszty czy wysokie koszty zakupu, które nie są potrzebne.

Na rynku projektów architektonicznych domów można znaleźć obecnie projekty przygotowane specjalnie dla osób, które będą mieszkały w pojedynkę. Takie projekty dla singli pozwalają oferować dużo przestrzeni a jednocześnie swobodę w domu przy jednocześnie dużo mniejszej powierzchni użytkowej.

Wiele takich projektów to domy mające dziewięćdziesiąt czy sto metrów kwadratowych. Przy takich projektach domów ważne jest również branie pod uwagę konstrukcji dachu.

Ma ona zawsze decydujący wpływ na koszty wybudowania domu. Warto decydować się na dachy o prostszych konstrukcjach w przypadku gdy zamierza się zmniejszyć koszty budowy.

Nowoczesne konstrukcje wnętrz

Obecnie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest decydowanie się na nowoczesne rozwiązania zarówno konstrukcyjne a także we wnętrzach. Pomyśleć można między innymi na połączenie salonu z jadalnią czy kuchnią.

Wówczas można stworzyć bardzo przestronnie prezentującą się przestrzeń, która może zarówno być wykorzystana do wypoczynku jak też do spędzenia czasu z gośćmi. Jednocześnie takie przestrzenie można łatwo przygotować aranżacyjne z wykorzystaniem minimalistycznej stylistyki. Jednocześnie dom o powierzchni stu metrów kwadratowych to bardzo często również możliwość wykorzystania dwóch pięter.

Wówczas można oddzielić przestrzeń na sypialnie od przestrzeni wypoczynkowych i dziennych. Stworzyć można również dodatkowe łazienkę na piętrze.

Gotowy czy indywidualny projekt

Decydować można się zarówno na gotowe projekty jak też na indywidualnie realizowane projekty domów. Przy postawieniu na gotowe projekty znacznym atutem jest cena takiego projektu.

Jednak trzeba liczyć się z tym, że ilość możliwych do dokonania zmian w takim projekcie jest ograniczona.

Nie ma zatem możliwości stworzenia w pełni dopasowanych konstrukcji domów. Natomiast jeśli znajdzie się odpowiedni projekt, w którym można dokonać niewielkich modyfikacji wówczas jest to zdecydowanie również szybszy sposób na pozyskanie projektu domu.

Indywidualnie realizowany projekt pozwala na znacznie lepsze kontrolowanie wydatków na wybudowanie domu czy przygotowanie aranżacji wnętrz. Architekci są w stanie zrealizować takie projekty, które są dopasowane pod kątem wielkości przestrzeni użytkowej dostępnej w domu czy rozkładu pomieceń do indywidualnych oczekiwań.

Dodatkowo można decydować się na takie rozwiązania architektoniczne, które są nowoczesne a także zgodne z najnowszymi trendami. Nie bez znaczenia jest również postawienie na odpowiednie technologie czy materiały, które pozwalają na zapewnienie stworzenia trwalszego budynku czy też takiego, który będzie generował znacznie mniej stałych kosztów.