Domowe metody wybielania zębów – czy to działa?

Domowe metody wybielania zębów – czy to działa?

Wybielanie zębów może być wykonywane zarówno w gabinetach stomatologicznych, ale również można decydować się na domowe sposoby wybielania zębów. Metody wybielania zębów w domach nie są tak skuteczne jak profesjonalne wybielanie realizowane w gabinetach stomatologicznych.

Jednak jeśli wybielanie nie musi być realizowane bardzo intensywnie wówczas domowe metody mogą zapewnić oczekiwane efekty.

Jeśli chce się utrzymać właściwy wygląd zębów bardzo ważne jest przede wszystkim prawidłowe dbanie o pielęgnowania jamy ustnej. Gdy chce się realizować domowymi metodami wybielanie zębów konieczne może być zdecydowanie się na zastosowanie bardziej skutecznych metod pielęgnacji zębów.

Dobrym rozwiązaniem może być również skorzystanie z usuwania kamienia nazębnego co można wykonać w gabinetach dentystycznych. Wówczas stosowane w domu metody wybielania będą zdecydowanie bardziej skuteczne.

Pasty wybielające

Jeśli chce się w dłuższym czasie dbać o biel zębów można zdecydować się na pasty wybielające. Na rynku past do zębów można znaleźć różne pasty mające doskonałe właściwości wybielające a jednocześnie cechują się niskim współczynnikiem ścieralności. Odpowiednio wybrana pasta wybielająca, która posiada bardziej kompleksowe działanie nie wymaga decydowania się na stosowania zwykłych past do zębów.

Jednak zawsze można stosować na zmianę specjalistyczne pasty do wybielania oraz pasty do zębów o standardowych właściwościach. Znaleźć można również pasty wybielające, które mogą być bez problemu stosowane przy wrażliwych zębach. Warto również pomyśleć o stosowaniu płynów do płukania jamy ustnej wraz z pastami wybielającymi.

Paski do wybielania

Inną metodą w stosunku do past wybielających, która pozwala na efektywne wybielania zębów w warunkach domowych są paski wybielające. Są one przygotowane w taki sposób, który ma na celu zapewnienie usuwania przebarwień.

Paski nasączane są specjalnym żelem do wybielania. Używanie pasków polega na ich przyklejaniu do zębów i stosowanie przez około pól godziny dziennie. Najczęściej paski musza być stosowane dwa razy dziennie. Efekty zabiegu w postaci znacznie bielszych zębów można obserwować już pod kilku dniach od zastosowania pasków.

Systemy wybielania

Przy wybielaniu zębów można również stosować systemy dwufazowe wybielania. Wybielania polega na malowaniu pędzelkiem wybielającym zębów co wykonuje się na noc. Wybielanie zębów w ten sposób pozwala na zauważenie pierwszych efektów po około dwóch tygodniu.

Natomiast dwufazowe systemy wybielania opierają się na korzystaniu ze specjalnego zestawu, gdzie dostępna jest anatomiczna wkładka do zębów, na którą nakładany jest żel. Wkładka musi być stosowana codziennie przez kilkanaście minut.

Soda oczyszczona

Do wybielania zębów stosowana może być również soda oczyszczona. Soda wykorzystywana może być zarówno do moczenia szczoteczek a także do płukania jamy ustnej. Należy jednak brać pod uwagę, że soda działa negatywnie na szkliwo, więc niezbędne jest stosowanie sody w odpowiednim stężeniu w ramach roztworów, które się przygotowuje. Natomiast soda oczyszczona jest w stanie zapewnić krótkotrwały efekt wybielający.