Duży biust? Wybierz idealnie dopasowany stanik

Duży biust? Wybierz idealnie dopasowany stanik

Wiele kobiet obdarzonych hojnie przez naturę ma dużo trudności z doborem odpowiedniego biustonosza. W sklepach wybór jest ogromny, ale głównie dotyczy to mniejszych staników. Gdy chodzi o te w większym rozmiarze, trzeba się natrudzić, aby znaleźć coś pasującego. Jak wybrać ten idealny stanik na duży biust?

Kobiety mające większy biust przede wszystkim narzekają na to, że ich staniki nie dają odpowiedniego podtrzymania, a także nie są zbyt komfortowe. Także problemem może być ich wygląd, ponieważ wielu producentów ma w ofercie tylko niezbyt ładne biustonosze w kolorach beżu czy bieli, które nie podobają się wielu paniom.

Dzisiaj jednak zakupienie idealnie dopasowanego stanika w dużych rozmiarze wcale nie musi być trudne. Wystarczy, że znajdziemy odpowiedni sklep, w którym będzie można otrzymać profesjonalne porady i zrobić udane zakupy.

Czym jest brafitting?

Nie każda kobieta zna słowo „brafitting”. Warto jednak je poznać, ponieważ dzięki niemu możemy zakupić idealny stanik. Brafitting to inaczej odpowiednie dopasowanie stanika. Dopasowanie to prowadzone jest przez doświadczone brafitterki, które mogą doradzić kobiecie, jaka bielizna będzie dla niej najlepsza.

Przez dość długi czas nie mogliśmy skorzystać z tego rodzaju usług w Polsce. Jednak od około dekady są one dostępne również u nas. Z brafittingu skorzystamy przede wszystkim w sklepach z większymi rozmiarami bielizny, które specjalizują się w jej sprzedaży.

Możemy też samodzielnie dobrać swój stanik bez pomocy brafitterki. W internecie możemy znaleźć dużo pomocnych porad. Dotyczą one przede wszystkim właściwego mierzenia stanika, jego zakładania. Warto też sprawdzić tabele brafittingowe, które mogą pokazać nam, jaki będzie prawidłowy rozmiar stanika.

Najczęściej problemem jest noszenie za małej miseczki i jednocześnie za dużego obwodu. Wtedy obwód może podjeżdżać do góry, piersi nie są właściwie podtrzymane, ramiączka wrzynają się w skórę. Dobrze dopasowany stanik powinien być bardziej ścisły pod biustem, aby móc utrzymać się nawet bez ramiączek. Jego miseczki powinny być odpowiednio duże, aby zmieścić całe piersi.

Ile zapłacimy za idealnie dopasowany stanik?

Najlepiej udać się do salonu prowadzącego brafitting. Możemy wprawdzie próbować pomiarów w domu i potem złożyć zamówienie on-line, ale istnieje duża szansa, że nie trafimy na początku z odpowiednim rozmiarem. Brafitterka może od razu zaproponować kilka pasujących staników i pokazać, jak je prawidłowo zakładać.

Idealnie dopasowany stanik w nowym rozmiarze może być większym wydatkiem. Marki angielskie to wydatek od około 100 do 250 złotych za biustonosz. Marki polskie są już tańsze i możemy niekiedy kupić je w cenach od 70 do 200 złotych. Usługa brafittingu jest najczęściej darmowa, więc nie musimy już niczego dopłacać.

Gdy już będzie wiadomo, jaki jest ten idealny rozmiar i na co patrzeć przy zakupie, kolejne staniki możemy kupować już samodzielnie – w sieci albo stacjonarnie. Wtedy możemy też poszukiwać okazyjnych cen, na przykład dopasowany biustonosz możemy kupić już za około 30-50 złotych na aukcjach on-line.