Frytkownica beztłuszczowa. Ile kosztuje? Jak wybrać najlepszy model?

Smażenie frytek w głębokim tłuszczu nie jest najbardziej zdrowe. Jeśli chce się przygotować frytki, które nie będą tak tłuste wówczas warto zdecydować się na frytkownicę beztłuszczową, które pozwala na przygotowanie frytek zarówno znacznie mniej kalorycznych a także smaczniejszych. Przed wyborem beztłuszczowych frytek ważne jest zapoznanie się z poszczególnymi parametrami dostępnych modeli frytkownic co pozwala na wybranie odpowiedniego modelu.

Posiadanie frytkownicy beztłuszczowej oferuje wiele korzyści. Można przygotować smaczne frytki bez dużej ilości oleju, co przekłada się na możliwość zarówno spożywania frytek a także znacznego ograniczenia ilości tłuszczu w diecie. Jednocześnie frytkownica beztłuszczowa podczas użytkowania nie wydziela przykrego zapachu, co wynika z braku przypalania się tłuszczu. Dodatkowo tego rodzaju urządzenia są również bardzo proste w obsługiwaniu, co jest kolejnym plusem.

Jak działa frytkownica beztłuszczowa?

Postawienie na frytkownice beztłuszczowe jest rozwiązaniem dla tych wszystkich osób, które chcą zdrowo się odżywiać. Obecnie coraz większa liczba osób korzysta z odpowiednio dopasowanych diet zbilansowanych, które pozwalają na zapewnienie dostarczania wszystkich niezbędnych składników dla organizmu, które wpływają na zdrowie oraz dobre samopoczucie. Jednocześnie odpowiednio dopasowana dieta pozwala również na utrzymanie właściwej wagi.

Jednak trzeba brać pod uwagę, że beztłuszczowe frytkownice są bardziej pracochłonne gdy wykorzystuje się je do przygotowania frytek w stosunku do standardowych modeli frytkownic. Dodatkowo trzeba liczyć się przy zakupach z wyższa ceną. Natomiast czyszczenie frytkownic beztłuszczowych jest trudniejsze, co przede wszystkim wynika z braku konieczności używania oleju. Nie jest to rozwiązanie dla osób chcących pozyskać tańsze urządzenie a także pozwalające na znacznie szybsze przygotowanie frytek.

Działanie frytkownic beztłuszczowych opiera się na wykorzystaniu gorącego powietrza. Urządzenie działa podobnie jak piekarnik konwekcyjny, gdzie frytki nie smażą się w oleju ale pieką pod wpływem działania gorącego powietrza. Pozwala to na uzyskanie miękkich a także bardzo chrupkich frytek, które są znacznie smaczniejsze od tych przygotowywanych w głębokim oleju.

Dodatkowo we frytkownicy beztłuszczowej można również przygotować warzywa.

Wybór urządzenia

Gdy wybiera się frytkownice beztłuszczowe ważne jest zwrócenie uwagi na kilka parametrów. Po pierwsze istotna jest metoda grzania zastosowana w urządzeniu. Spotkać można się w tym względzie z halogenowymi urządzeniami, które posiadają grzałki działające na podczerwień.

Takie urządzenie jest wskazane dla osób, które chcą je wykorzystać również do przygotowania innych rodzajów potraw, jak mięsa czy warzywa. Istotny jest również występujący w urządzeniu zakres temperatury, gdzie lepszej jakości urządzenia posiadają przedział temperatury, który waha się od pięćdziesięciu do dwustu trzydziestu stopni.

Natomiast termostat w urządzeniu pozwala na ustalenie odpowiedniej temperatury do uzyskania oczekiwanych efektów smażenia.