Odkurzacz myjący podłogę? To możliwe!

Na rynku odkurzaczy można obecnie wybierać bardzo różne modele oparte na innowacyjnych rozwiązaniach czy posiadające wiele zaawansowanych funkcji. Jednym z typów odkurzaczy, który może być bardzo przydatny jest odkurzacz myjący podłogi. Urządzenia w wersji pionowej pozwalają na zapewnienie między innymi wygodniejszego użytkowania a także posiadają funkcję mycia podłóg.

Na odkurzacze do mycia podłóg warto decydować się przede wszystkim w przypadku posiadania dużych powierzchni podłóg w domu czy mieszkaniu. Gdy zamierza się wybrać urządzenie z taką funkcją niezbędne jest zapoznanie się z różnymi modelami dostępnymi na rynku co pozwala na wyselekcjonowanie urządzeń odpowiedniej jakości a także funkcjonalnych.

Odkurzacze pionowe to urządzenia składające się jedynie z pionowej rury. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na zapewnienie bardzo dużej funkcjonalności. Dodatkowo wiele takich urządzeń posiada również zbiorniki z wodą czystą oraz do gromadzenia zabrudzonej wody a które pozwalają na zapewnienie dodatkowej funkcji prania.

Działanie odkurzacza

Gdy wybiera się odkurzacze pionowe dobrym rozwiązaniem jest postawienie na takie urządzenia, które są zasilane na dwa sposoby. Po pierwsze można postawić na urządzenia zasilane sieciowo. Wówczas taki odkurzacz podłączany jest do prądu w gniazdach. Jednocześnie odkurzacze tego typu mogą występować w formie zasilanej akumulatorami, co daje większą swobodę w użytkowaniu takich odkurzaczy, gdyż przy ich użytkowaniu nie jest się ograniczonym kablem.

Jednak akumulatory trzeba ładować o czym nie warto zapominać, gdyż wówczas nie będzie można wykorzystać urządzenia gdy jest potrzebne. Odkurzacz do mycia podłóg używany może być w trybie odkurzania na sucho. Pozwala to na realizowanie standardowego odkurzania.

Takie odkurzanie w odkurzaczach pionowych realizowane jest poprzez wykorzystanie pędu powietrza wciągającego powietrza przez szczotkę. Odpadki są zatrzymane w pojemniku a działanie odkurzaczy pionowych przy odkurzaniu na sucho nie odróżnia się od działania odkurzaczy bezrowkowych.

Odkurzanie na mokro

Odkurzacze pionowe posiadają również bardzo często możliwość odkurzania na mokro. Wówczas można je również wykorzystać do mycia podłóg. W większości modeli wykorzystywana jest w takim przypadku specjalna przystawka która nakłada jest na szczotkę odkurzacza. Przystawka posiada zbiornik wody. Można wybierać również takie modele, które posiadają zbiorniki zintegrowane z urządzeniem.

Do zbiorników można nalewać zarówno ciepłą a także zimną wodę jak też można wykorzystać detergenty co pozwala na wykorzystanie odkurzaczy do usuwania plam. W przypadku wykorzystywania urządzenia do mycia podłóg na podstawę szczotki montowane są specjalne ściereczki z mikrofibry.

Są one wykonane w sposób, który pozwala na ich wielokrotne używanie, gdyż po ich zabrudzeniu się można ja uprać zarówno w pralkach jak też ręcznie. Na rynku dostępne są również odkurzacze pionowe, które posiadają funkcję mycia gorącą pracą, gdzie do mycia wykorzystywany jest strumień gorącej pary.