Farbowanie włosów – jak zmienić kolor?

Farbowanie włosów – jak zmienić kolor?

Znudził ci się twój obecny kolor włosów? W takim przypadku warto pomyśleć o zmianie. Dzisiaj włosy możemy zafarbować na kilka różnych sposobów, dobierając je do swojego celu i funduszy. Co warto wziąć wtedy pod uwagę?

Nie każdą kobietę natura obdarzyła lubianym przez nią kolorem włosów. Jeśli chcemy go zmienić, możemy wybrać jedną z metod farbowania włosów – naturalnie albo z użyciem drogeryjnych kosmetyków. Zachęcamy do sprawdzenia naszych propozycji!

1. Trwała farba do włosów

Gdy chodzi o zmianę koloru włosów na dłużej, najlepszym wyborem będzie trwała farba do włosów. Takie produkty kupimy w różnych odcieniach – jasnych i ciemnych. Warto jedna pamiętać o tym, że nie na każdym wyjściowym kolorze włosów uda nam się uzyskać taki sam efekt jak na etykietce.

Trwała farba do włosów zafarbuje je na stałe – usunięcie albo zmiana koloru to trudne zadanie, które powinniśmy pozostawić fachowcom w tej dziedzinie, czyli doświadczonym fryzjerom. Z czasem farba może spłowieć i pojawią się odrosty.

Ceny farb tego rodzaju zaczynają się już od około 9 złotych.

2. Zmywalne farby do włosów, szamponetki

Gdy nie chcemy nadawać włosom trwałego koloru, rozwiązaniem będą zmywalne farby do włosów, które nazywane są także szamponetkami. Nadają włosom kolor taki jak farby trwałe, ale po kilku czy kilkudziesięciu myciach wymywają się z włosów.

Dzięki zmywalnym farbom do włosów możemy jednak łatwo i szybko wrócić do naszego oryginalnego koloru włosów. W sprzedaży dostępne są też farby na jeden raz, na przykład na imprezie. Wystarczy jedno mycie, aby wypłukać kolor.

Ceny zmywalnych farb do włosów to zwykle od około 6 złotych za szamponetki oraz od 14 złotych za farby – szampony koloryzujące wystarczające na dłużej.

3. Henna na włosy

Naturalną metodą farbowania włosów jest henna. Składa się z roślinnych barwników wnikających we włosy i nadających im brązowawy albo rudawy odcień. W przypadku ciemnych włosów henna nie da jednak radykalnej zmiany kolorów. Najwięcej możliwości z jego modyfikacji mamy na włosach jaśniejszych. Dodatkowym plusem henny jest naturalna pielęgnacja włosów.

Farbowanie włosów henną może zająć nam nieco więcej czasu niż innymi farbami, ale efekt jest najczęściej bardzo ładny. Im dłużej będziemy trzymali hennę na włosach, tym bardziej intensywny i trwały efekt osiągniemy. Minusem jest jednak utlenianie się koloru w przeciągu kilku pierwszych dni – w efekcie początkowy kolor może się zmienić.

Za hennę na włosy zapłacimy najczęściej od 10 do 30 złotych.

4. Koloryzacja u fryzjera

Kolor włosów możemy zmienić także u fryzjera. Oprócz jednolitej farby może on również wykonać dla nas różne efekty kolorystyczne na włosach, na przykład modne włosy ombre lub hair strobing, które mają na celu nadanie fryzurze wielowymiarowości.

Koloryzacja w salonie fryzjerskim będzie dla nas również bezpieczniejsza i można dzięki niej uzyskać lepszy rezultat. Profesjonalne farby fryzjerskie są trwalsze, intensywniejsze. Za koloryzację zapłacimy najczęściej od 80 do nawet 400 złotych w zależności od salonu.