Farbowanie włosów – w domu czy w salonie?

Farbowanie włosów – w domu czy w salonie?

Chcąc zafarbować włosy bardzo często każda kobieta stoi przed dylematem, czy zrobić to w domu czy też w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Nie ma na to jednak jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wszystko zależy od tego, jaki kolor nas interesuje i ile możemy przeznaczyć pieniędzy na zabieg farbowania włosów.

Każda kobieta wie, ja ważny jest odpowiedni kolor włosów. Dzięki niemu wyglądamy młodziej, czujemy się atrakcyjne, a nasze włosy prezentują się doskonale. Z tego też powodu decydując się na farbowanie włosów, chcemy zrobić to dobrze. Jedne kobiety zdają się wówczas na profesjonalną pomoc fryzjera, inne z kolei ufają własnym umiejętnościom i decydują się na farbowanie w domu. Które rozwiązanie wybrać?

Koloryzacja u fryzjera

Zalet koloryzacji wykonywanej przez profesjonalistę jest bardzo dużo. Przede wszystkim na to rozwiązanie powinny zdecydować się osoby, które marzą o oryginalnym kolorze włosów. Samemu bowiem ciężko wykonać refleksy czy też modne ostatnio sombre lub ombre. Tylko profesjonalista jest w stanie wykonać taką koloryzację przy użyciu sobie znanych technik. Oprócz tego należy zaznaczyć, że również osoby decydujące się na modne ostatnio koloryzacje z wykorzystaniem odcieni różowego czy też niebieskiego, powinny zdać się na dobry salon fryzjerski.

Takie koloryzacje wymagają bowiem sporo czasu, aby efekt był taki, jakiego się spodziewamy. Osoby, które marzą o przejściu z ciemnego koloru na jasny także powinny wybrać się do fryzjera. Tylko w salonie fryzjerskim można bowiem efektownie wykonać zabieg rozjaśniania z korzyścią dla bezpieczeństwa naszych włosów. Fryzjer jest również niezbędny wówczas, gdy chcemy odpowiednio dobrać kolor do naszej karnacji i rodzaju włosów. Na koloryzację w salonie fryzjerskim powinny zdecydować się także osoby posiadające cienkie włosy. Dzięki odpowiednim kosmetykom do koloryzacji nie zniszczymy podczas takiego zabiegu swoich włosów.

Koloryzacja w domu

Domowa koloryzacja włosów sprawdza się idealnie, jeżeli nie chcemy eksperymentować z kolorem. Jeżeli więc mamy wybrany swój ulubiony kolor i farbujemy nim włosy już od kilku miesięcy, to nie ma powodu do tego, aby udać się z taką koloryzacją do fryzjera. Także w przypadku małej zmiany odcienia, wizyta w profesjonalnym salonie fryzjerskim jest zbędna. Oczywiście sami w domu możemy również zdecydować się na bardziej odważne koloryzacje, ale należy liczyć się z tym, że nie zawsze efekt będzie taki, o jaki nam rzeczywiście chodziło.

Dostępne są bowiem produkty wraz z odpowiednimi akcesoriami do zrobienia pasemek czy też koloryzacji ombre. W domu możemy także rozjaśniać włosy czy też nadać im różowy oraz niebieski odcień.

Tego typu eksperymenty są jednak przeznaczone dla odważnych pań, które nie boją się efektów swoich działań i mają w tym zakresie wprawę. Warto jednak pamiętać o tym, że każda nieumiejętnie wykonana koloryzacja niszczy nasze włosy, a przecież nie o to nam chodzi. Największym jednak plusem farbowania włosów w domu są koszty, dlatego też wiele kobiet ze względu na to decyduje się na takie rozwiązanie i będzie nadal farbować włosy w domowym zaciszu.