Henna brwi – ile to kosztuje?

Zastosowanie Henny pozwala na zapewnienie zarówno podkreślenia a także przyciemnienia koloru brwi oraz rzęs. Jest to sposób możliwy do zastosowania w domowych warunkach, który jest zarówno dostępny w korzystnych cenach a także bezpieczny. Gdy zastosuje się Hennę można liczyć na efekty, które trwają między trzy a cztery tygodnie.

Henna jest kosmetykiem dostępnym w proszku. Stosowana jest ona zarówno do barwienia skóry a także włosów. Jeśli preparat jest dostępny w proszku wówczas miesza się go z wodą utlenioną. Jednak kosmetyk może być również dostępny w formie kremów czy żeli. Wówczas są to gotowe do zastosowania farby.

Przy wybieraniu Henny bardzo ważne jest branie pod uwagę składu a także dodatkowych barwników, które były zastosowane w ramach procesu produkcji.

Ma to znaczenie gdy szuka się naturalnych preparatów, gdzie niezbędne jest sprawdzenie czy zamiast produktów pochodzenia roślinnego nie zostały zastosowane sztuczne barwniki.

Farbowanie brwi

Zastosowanie Henny do brwi czy rzęs może być zabiegiem zarówno realizowanym w domu jak też w gabinecie kosmetycznym. W przypadku decydowania się na wykonanie zabiegu samodzielnie trzeba zaopatrzyć się w preparaty z naturalnymi barwnikami.

Jeśli chce się zastosować sztuczne barwniki w Hennie trzeba wykonać test alergiczny. Warto również brać pod uwagę, że odpowiednie efekty stosowania Henny można uzyskać szczególnie w przypadku osób o jasnej karnacji czy też jasnych brwiach i rzęsach.

Przy realizowaniu farbowania brwi z wykorzystaniem Henny bardzo ważne jest odpowiednie dobranie koloru do brwi. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest decydowanie się na Hennę dostępną w żelu, która jest z reguły znacznie bardziej delikatna a także pozwala na uzyskanie bardziej subtelnych efektów.

Jednocześnie nie warto decydować się na nadmiernie ciemne kolory, gdyż może okazać się, że włosy są podatne na łapanie koloru, co przełoży się na uzyskanie koloru nadmiernie ciemnego w stosunku do opisywanego w ulotce. Wykonanie testu alergicznego jest ważne ze względu na sprawdzenie tego czy nie występują niepokojące objawy. Jeśli nie ma takich objawów wówczas można dopiero przystąpić do ostatecznego malowania.

Proces nakładania preparatu

Gdy nakłada się takie preparaty jak henna bardzo ważne jest by decydować się szczegółowo do zaleceń na ulotce. Jednocześnie środek trzeba stosować ze szczególną ostrożnością, a szczególnie trzeba unikać sytuacji, gdzie preparat dostanie się do oczu. Jeśli chce się uniknąć zabarwienia skóry wokół brwi niezbędne jest zastosowanie odpowiedniego, tłustego kremu.

Można również zastosować wazelinę a także położyć na powiekach płatki kosmetyczne. Po nałożeniu preparatu niezbędne jest odpowiednie rozprowadzenie produktu przy unikaniu dotykania skóry. Unikanie dotyka skóry między włoskami brwi jest szczególnie ważne w przypadku gdy zamierza się uzyskać jak najbardziej naturalny efekt.

Ważne jest także sprawdzenie informacji dotyczących tego jak długo trzeba trzymać preparat na brwiach, gdzie taki czas może wynosić od pięciu do dziesięciu minut.