Manicure w salonie – ile to kosztuje?

Zdecydowanie się na manicure w salonie pozwala na skorzystanie z profesjonalnych zabiegów. Oczywiście manicure można również wykonać w domu, choć trudniej uzyskać wówczas tak samo spektakularne efekty. Często wynika to z niewłaściwe wykonywane pielęgnacji dłoni oraz stóp.

W odpowiednio wybranym salonie kosmetycznym można liczyć na umiejętnie wykonany manicure. Po pierwsze wykonywany jest on przez wykwalifikowane manicurzystki, które dodatkowo korzystają z profesjonalnych preparatów.

Pozwala to zapewnić znacznie większą sztuczność w zakresie uzyskiwania oczekiwanych efektów w stosunku do kosmetyków dostępnych w drogeriach z kosmetykami. Oczywiście istotne jest wybieranie takich salonów, gdzie można liczyć na wysoki standard realizowanych zabiegów.

W tym względzie ważne jest sprawdzenie między innymi informacji o stosowanych technikach i kosmetykach w danym salonie. Istotne jest również sprawdzenie opinii klientek o danym salonie, co pozwala na wybranie takich, które mają pozytywne oceny.

Specjalistyczny manicure

Przy specjalistycznym manicure nie tylko można liczyć na realizowanie zabiegów przy stosowaniu profesjonalnych oraz wysokiej jakości kosmetyków. Pielęgnacja realizowana jest również przez specjalistki, które są w stanie zapewnić przestrzeganie odpowiednich zasad aseptyki.

Pozwala to między innymi na ograniczenie ryzyka zakażeń, ale również naruszenia integralności skóry podczas wykonywania zabiegu. Prawidłowe wykonanie zabiegu ma również znaczenie w kontekście uzyskania odpowiednich efektów zabiegu.

Wykonanie zabiegu w salonach rozpoczyna się od usuwania zanieczyszczeń. Później wykonywane jest skracanie paznokci, co pozwala na uzyskanie pożądanego kształtu choćby poprzez stosowanie piłowania.

Zdarza się, że stosowane jest również zmiękczanie skórek poprzez zanurzanie ich w preparatach zmiękczających skórki. Natomiast zawsze realizowane jest usuwanie zrogowaciałego naskórka przy zastosowaniu profesjonalnych frezarek a także cążków.

Takie zabiegi są wykonywane bardzo ostrożnie co pozwala na ograniczenie ryzyka naruszenia powierzchni paznokcia. Polerowanie pozwala również na usuwanie odkształceń, nierówności oraz zanieczyszczeń. Na końcu paznokcie są malowane przy zastosowaniu odżywki lub dopasowanego do oczekiwań klientek lakieru. Po wykonaniu malowania paznokcie są dodatkowo nawilżane, co również ma zapewnić ich wzmocnienie.

Ceny za manicure

Koszty wykonania manicure w salonie zależą przede wszystkim od miejsca realizowania takiego zabiegu. W bardziej luksusowych salonach można spotkać się z większymi cenami. Znaczenie ma również to czy wykonywany jest zwykły manicure, czy też paznokcie przygotowywane są na specjalne okazje jak wesele. Obecnie działa coraz więcej salonów kosmetycznych gdzie dostępne są zabiegi manicure co oczywiście ułatwia znalezienie takich salonów, które pozwalają na skorzystanie z bardziej atrakcyjnych warunków cenowych. W wielu salonach również renomowanych można spotkać się z korzystniejszymi cenami poprzez oferty dostępne w promocjach.