Pożyczka na spłatę innej pożyczki

Masz już pożyczkę, ale nie masz teraz odpowiedniej sumy na spłatę raty? Czy zaciągnięcie kolejnej pożyczki na spłatę tej obecnej będzie dobrym rozwiązaniem? Musimy uważać, ponieważ możemy wpaść w tak zwaną spiralę zadłużenia. Jak bezpiecznie zaciągnąć pożyczkę na spłatę innej pożyczki?

Otrzymanie pożyczki to obecnie żaden problem. Możemy zrobić to nawet całkowicie przez internet. Do dyspozycji mamy różne pożyczki bez zaświadczeń, które pozwalają nam na uzyskanie pieniędzy nawet bez dostarczania zaświadczenia o dochodach. To powoduje, że pożyczkę bez trudności dostaniemy nawet wtedy, gdy nasza sytuacja finansowa nie jest najlepsza.

Gdy mamy problemy ze spłatą pożyczki

Jeśli twoja rata pożyczkowa jest duża i wiesz, że możesz mieć trudności z jej spłatą, wtedy pojawia się pytanie – co zrobić? Jedną z opcji jest pożyczenie pieniędzy na spłatę obecnej pożyczki. Gdzie możemy to zrobić?

Pożyczka na spłatę zadłużenia dostępna jest w różnych firmach pożyczkowych i bankach. Zasadniczo każda pożyczka gotówkowa może być przeznaczona na spłatę zadłużenia. Przy jej zaciąganiu nie musimy wskazywać, na co przeznaczymy pieniądze, więc może być to właśnie spłata rat z innej posiadanej teraz pożyczki. Warto jednak przenalizować, czy to dobre rozwiązanie.

Kiedy pożyczka na spłatę pożyczki jest dobrym wyborem?

Nie zawsze problemy finansowe są przewlekłe. Często są one tylko przejściowe, na przykład do czasu uzyskania nowej pracy. W związku z tym wtedy, gdy wiemy, że nasza sytuacja finansowa nie będzie taka zła za jakiś czas, pożyczka na pożyczkę może być dobrym wyborem.

Musimy jednak pamiętać o tym, że wtedy będziemy mieli do spłaty kolejną pożyczkę. Oczywiście, możemy poszukiwać ofert z odroczeniem spłaty, czyli pierwszą ratę zapłacimy dopiero za dwa miesiące lub za dłuższy czas, ale i tak nie rozwiązuje do problemu.

Zatem powinniśmy przeanalizować, czy takie posunięcie będzie dla nas opłacalne. Niekiedy zdarza się, że ta druga pożyczka na spłatę pierwszej jest początkiem spirali zadłużenia. Potem zaczynamy brać kolejne pożyczki, aby spłacić te posiadane i w rezultacie dochodzimy do ściany, gdy nie możemy pożyczyć pieniędzy już nigdzie indziej. Zostajemy z ogromnymi długami – wyjście z nich może ciągnąć się latami.

Gdzie można otrzymać pożyczkę na spłatę innej pożyczki?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, pożyczki gotówkowe pozwalają nam na przeznaczenie pieniędzy na dowolny cel – również na spłatę długów. Pożyczki tego rodzaju oferowane są przez banki i przez pozabankowe firmy pożyczkowe. Każda instytucja ma swoje określone warunki, które będziemy musieli wtedy spełnić.

Gdy mamy odpowiednią zdolność kredytowa i pozytywną historię kredytową, wtedy bank może zaoferować nam pożyczkę – nawet bez zaświadczeń. Z podobnej oferty skorzystamy w firmach pożyczkowych. Pamiętajmy jednak o tym, że wiele firm pożyczkowych nie pozwala swoim klientom na zaciągnięcie dwóch pożyczek jednocześnie – dopóki nie spłacimy jednej, nie otrzymamy drugiej.

W znalezieniu odpowiedniej oferty możemy posłużyć się również dostępnymi w sieci porównywarkami pożyczek gotówkowych.