Pożyczki przez Internet

Pożyczka on-line – jakie warunki musimy spełnić?

Pożyczka on-line – jakie warunki musimy spełnić?

Chcesz otrzymać szybką pożyczkę bez wychodzenia z domu? To naprawdę nie takie trudne, jak może się wydawać. Teraz pożyczkę on-line możemy otrzymać zarówno w bankach, jak i w firmach działających pozabankowo. Jakie warunki musimy spełnić, aby ją otrzymać?

Nie masz pieniędzy na wydatki? W takim przypadku warto pomyśleć o pożyczce. Dzięki niej możemy błyskawicznie podreperować domowy budżet. Przyda się na zakup nowej lodówki, gdy ta stara już nie chce działać. Z pożyczki możemy sfinansować leczenie, wyjechać na wakacje, urządzić imprezę, pokryć różne długi. Możliwości są nieograniczone, ponieważ pożyczka nie jest celowa – sami decydujemy o tym, na co przeznaczymy otrzymane pieniądze.

Pożyczki on-line są szczególnie łatwe do zaciągnięcia. Możemy wziąć je na komputerze albo na urządzeniu mobilnym – tablecie lub smartfonie. Wystarczy tylko kilka kliknięć i wypisanie wniosku, aby środki były na koncie nawet w kilkanaście minut.

Gdzie możemy otrzymać pożyczkę on-line?

Pożyczki internetowe są dostępne zarówno w bankach, jak i w firmach pozabankowych. Te drugie specjalizują się w szybkich chwilówkach (pożyczkach udzielanych na krótkie terminy i w niewielkich sumach), a także w pożyczkach ratalnych, które możemy wziąć już na wyższą sumę i spłacić je w kilka lat.

Zarówno pożyczki bankowe, jak i pozabankowe on-line oferowane są na atrakcyjnych warunkach. Ich głównym celem jest dostarczenie klientowi pieniędzy szybko i bez zbędnych formalności. Wobec tego najczęściej nie musimy dostarczać żadnych dokumentów potwierdzających nasze dochody – wystarczy oświadczenie. Jednak szybkie pieniądze dostępne są tylko wtedy, gdy spełnimy podstawowe warunki banku lub firmy pozabankowej. O czym powinniśmy pamiętać?

Kto może otrzymać pożyczkę on-line?

Zasady udzielania pożyczek internetowych są inne w bankach i w firmach pożyczkowych. Banki oferują takie pożyczki głównie dla swoich stałych klientów. Wtedy na podstawie historii operacji na koncie określa się zdolność kredytową klienta i możliwe jest otrzymanie pożyczki w wyznaczonym limicie. Musimy także mieć pozytywną historię kredytową – długi odnotowane w BIK i innych bazach przekreślają szansę na pożyczkę.

W przypadku pożyczek pozabankowych wymagania na ogół są mniej restrykcyjne. Musimy jednak pamiętać o tym, że nie każda pożyczka on-line to pożyczka bez BIK, czyli dostępna dla osób zadłużonych.

W firmie pożyczkowej Aasa warunki pożyczki to:

• wiek w przedziale 20 – 80 lat

• brak wpisów w rejestrze dłużników BIG (InfoMonitor, ERIF)

• stały adres zamieszkania w Polsce

• udokumentowany stały dochód w Polsce (z tytułu umowy o pracę, renty, emerytury) – od wysokości dochodu zależy wysokość udzielonej pożyczki, ale możemy otrzymać ją nawet przy minimalnej pensji

Podobne zasady obowiązują w przypadku innych firm pożyczkowych działających w Polsce. Warto też wskazać, że do weryfikacji on-line będziemy potrzebowali konta bankowego, ale coraz więcej firm, w tym Aasa, pozwala na skorzystanie z opcji Giro – wtedy potwierdzamy tożsamość i odbieramy pieniądze w placówce Poczty Polskiej.