Fryzura w kilka chwil – praktyczne gadżety do stylizacji włosów

Fryzura w kilka chwil – praktyczne gadżety do stylizacji włosów

Nie lubisz spędzać dużo czasu na stylizowaniu fryzury? W takim przypadku warto pomyśleć o zakupie praktycznych gadżetów, z którymi wyczarowanie pięknej fryzury będzie szybkie, wygodne i łatwe. Co warto wziąć pod uwagę?

Pięknie prezentująca się fryzura wcale nie musi być trudna w przygotowaniu i zajmować długich godzin. Jeśli chcesz, aby wyglądała świetnie bez wysiłku, najlepiej wykorzystać różne gadżety i urządzenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!

1. Prostownica do włosów

To jedno z bardzo uniwersalnych urządzeń, które pozwala nam nie tylko na wyprostowanie niesfornych kosmyków, ale również na zakręcenie loków. Tak! Z użyciem prostownicy również możemy kręcić naturalnie wyglądające loki – w sieci można znaleźć filmiki, które prezentują, jak to zrobić.

Prostownica to wydatek od około 50 do nawet 300 złotych, gdy mówimy o wyższej klasy urządzeniach. Dobra prostownica powinna mieć ceramiczną albo turmalinową powłokę na płytkach grzejnych, ponieważ wtedy chroni ona włosy przed uszkodzeniami. Plusem jest też możliwość regulacji temperatury.

W sprzedaży znajdziemy też prostownice w wymiennymi płytkami – nakładkami. Dzięki nim urządzenie może przemienić się w karbownicę, która nada włosom efektowny, futurystyczny wygląd.

2. Automatyczna lokówka

Jeśli uwielbiasz naturalnie wyglądające loki i chcesz robić je jeszcze łatwiej, możesz zaopatrzyć się w automatyczną lokówkę. To urządzenie, które wciąga do specjalnej komory pasmo włosów i podgrzewa je, nadając mu im skręt.

Automatyczne lokówki są bardzo łatwe w obsłudze i zakręcenie z nimi loków jest też bardzo szybkie. Za urządzenie zapłacimy od około 120 złotych do nawet 450 złotych. Średnio to koszt około 200-250 złotych za markowe urządzenie.

3. Suszarko-lokówka

Urządzenie takie jak suszarko-lokówka jest w stanie jednocześnie wysuszyć włosy oraz nadać im efektowny wygląd – loki, fale, większą objętość. Wiele suszarko-lokówek wyposażanych jest również w specjalne wymienne nakładki, które różnią się swoją wielkością. Im mniejsza nakładka, tym loki będą miał drobniejszy skręt. Największe nakładki pozwalają na łatwe podniesienie włosów u nasady oraz podkręcenie ich pod spód przy fryzurze typu bob.

Używanie suszarko-lokówek również jest bardzo proste – urządzenie doskonale sprawdzi się u osób, które mają trudności z modelowaniem włosów jednocześnie szczotką i suszarką. Za dobrej jakości suszarko-lokówkę zapłacimy około 100 złotych, ale w sprzedaży znajdziemy też urządzenia kosztujące po 200 złotych.

4. Spinka do koka – twister

Modny koczek możemy wykonać tylko z użyciem gumek do włosów, ale czasami trudno jest wykonać taką fryzurę. Rozwiązaniem jest spinka do koka typu twister – dzięki niej możemy przygotować w kilka chwil estetyczny kok. Spinkę możemy kupić już za kilka złotych.

Zatem wtedy, gdy chcesz przygotować efektowną fryzurę na swojej głowie bez spędzania czasu w łazience, te gadżety są przeznaczone właśnie dla ciebie. Dzięki nim możesz bardzo łatwo stworzyć profesjonalnie wyglądającą fryzurę, która będzie doskonała do pracy, na uczelnię czy na spotkanie ze znajomymi.