Ile kosztuje botox?

Ile kosztuje botox?

Wykonanie zabiegu takiego jak botox nie jest wcale związane z bardzo wysokimi kosztami. To jeden z najskuteczniejszych sposobów na usunięcie zmarszczek z twarzy. Na czym dokładnie polega wstrzykniecie botoksu oraz ile będziemy musieli zapłacić za tego rodzaju zabieg?

Botox, czyli jad kiełbasiany albo toksyna botulinowa jest produkowana bez bakterie i jest w dużej dawce trucizną. Jednak w niewielkiej ilości botox pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów. Początkowo toksyna botulinowa stosowa na była w medycynie, na przykład w przypadku problemów z napięciem mięśniowym, ale obecnie najczęściej wykorzystywana jest w usuwaniu zmarszczek.

Kiedy warto wybrać botox?

Zabieg jest rekomendowany dla osób mających zmarszczki mimiczne, czyli powstające wskutek mimiki twarzy. Zmarszczki tego rodzaju najczęściej są widoczne wokół oczu – jako kurze łapki, ale również na czole oraz wokół ust.

Nie ma ograniczeń wiekowych dotyczących stosowania botoksu. Może być on również wykorzystywany u młodszych osób. Wobec tego nie jest on zarezerwowany tylko i wyłącznie dla kobiet dojrzałych.

Na czym polega zabieg wstrzyknięcia botoksu?

Do zabiegu wykorzystuje się preparaty zawierające toksynę botulinową. Ich ilość dobierana jest zależnie od miejsca podania oraz wielkości zmarszczek. Podczas pierwszej wizyty w gabinecie medycyny estetycznej wykonującym takie zabiegi lekarz również określa odpowiednie miejsca podania preparatu.

Dzięki podaniu botoksu w skórę dochodzi do blokady przewodnictwa pomiędzy nerwami i mięśniami w tym właśnie punkcie. Mięśnie ulegają wtedy rozluźnieniu, a zmarszczki przestają być widoczne. Warto przy tym wskazać, że zabieg wcale nie powoduje zmiany rysów twarzy. Prawidłowo wykonany pozwala na uzyskanie bardzo naturalnego rezultatu.

Sam zabieg nie jest bolesny, może wywoływać niewielki dyskomfort. Rezultat zabiegu jest widoczny po kilku dniach, gdy znika opuchlizna oraz ewentualne siniaki i zaczerwienienia, które mogą pojawić się jego trakcie.

Ile trzeba będzie zapłacić za wykonanie zabiegu botoksu?

Jak wspomnieliśmy już na wstępie, botox wcale nie jest związany z bardzo wysokimi cenami. Musimy zapłacić a niego od około 450 do 1 500 złotych w zależności od miejsca wykonania zabiegu oraz jego obszaru.

Usunięcie zmarszczek z jednej okolicy, nap przykład kurzych łapek, „lwiej zmarszczki” czoła to cena około 450 złotych. W przypadku większego obszaru musimy liczyć się z kosztem około 1 500 złotych.

Efekt widoczny jest przez około 6 miesięcy, niemniej jednak u niektórych osób może trwać dłużej albo krócej, co jest zależne od indywidualnych uwarunkowań. Po tym czasie zabieg może być powtórzony.

Jeśli chcemy zapłacić mniej za wykonanie zabiegu likwidacji zmarszczek z użyciem botoksu, możemy poszukiwać także promocji, które można znaleźć on-line.

Podsumowując, jeśli chcemy usunąć zmarszczki, w takim przypadku botox jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Dzięki niemu będziemy w stanie skutecznie i szybko usunąć zmarszczki mimiczne, aby uzyskać naturalny efekt. Aktualne oferty oraz cenniki możemy znaleźć na stronach internetowych gabinetów oferujących zabiegi medycyny estetycznej.