Ile kosztuje mezoterapia?

Ile kosztuje mezoterapia?

Mezoterapia to nowoczesny zabieg skoncentrowany na intensywnej pielęgnacji skóry. Jego głównym zadaniem jest dostarczenie w głąb tkanki składników aktywnych – dzięki temu działają one jeszcze skuteczniej niż kosmetyki. Z jakimi kosztami musimy się wtedy liczyć?

Zabiegi mezoterapii możemy wykonać obecnie niemalże w każdym gabinecie medycyny estetycznej. Cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodszych, jak i starszych osób. Można stosować je na różne problemy oraz profilaktycznie.

Mezoterapia może być stosowana na różne partie ciała. Najczęściej zabieg wykonuje się na skórze twarzy, ale również składniki aktywne mogą być dostarczone w skórę głowy, dłoni i innych partii ciała.

Dzięki mezoterapii można:

• spłycić zmarszczki

• poprawić poziom nawilżenia skóry

• zregenerować skórę

• zredukować niedoskonałości

• podwyższyć jędrność

• zredukować cellulit i rozstępy

• przyspieszyć procesy chudnięcia

• zmniejszyć wypadanie włosów

W zabiegach lekarz dobiera specjalne składniki aktywne zależnie od stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta. W koktajlach tego rodzaju znajdują się głównie substancje nawilżające jak kwas hialuronowy, wyciągi z roślin, witaminy, mikroelementy, także specjalne specyfiki, na przykład na wypadanie włosów.

Mezoterapia – rodzaje zabiegu

Najczęściej zabieg mezoterapii przeprowadzany jest jako igłowy, czyli substancje aktywne wprowadza się w skórę z wykorzystaniem strzykawek z igłami albo specjalnych pistoletów. To najskuteczniejsza forma mezoterapii – pozwala na dostarczenie składników aktywnych nawet w głębsze partie skóry, a nakłucia dodatkowo wspierają regenerację tkanek.

W wybranych gabinetach skorzystamy również z mezoterapii mikroigłowej – w tym przypadku stosuje się już znacznie mniejsze igły. Zabieg nie powoduje takiego dyskomfortu, ale jest mniej efektywny.

Do wyboru mamy też zabiegi mezoterapii bezigłowej – w tym przypadku substancje są wtłaczane w skórę z użyciem specjalnego urządzenia. Mezoterapia bezigłowa jest najmniej inwazyjna, ale substancje dostarczane są tylko do tych wierzchnich warstw naskórka, więc efekty również nie są tak dobrze jak przy mezoterapii igłowej.

Ceny mezoterapii

Koszty związane z mezoterapią, zależne są przede wszystkim od typu wybranego zabiegu oraz od zastosowanych w nim składników. Mezoterapia igłowa jest najczęściej najdroższa, najmniej z kolei zapłacimy za mezoterapię bezigłową.

_Za jeden zabieg mezoterapii igłowej zapłacimy od 300 do 500 złotych.

Ceny mezoterapii mikroigłowej i bezigłowej rozpoczynają się od około 200 złotych._

Musimy pamiętać o tym, że w celu uzyskania najlepszych rezultatów mezoterapię powinniśmy prowadzić regularnie. W zależności od stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta zabiegi powinno się wykonywać w odstępach do 2-3 tygodnie. Zwykle docelowa liczba zabiegów to 4-8. Dla podtrzymania uzyskanych rezultatów zaleca się powtórzyć mezoterapię 2 razy do roku.

Zatem cała seria będzie wynosiła najczęściej ponad 1 000 złotych. Jednak wiele gabinetów oferuje klientom obniżki przy wykupieniu całego pakietu zabiegów mezoterapii.