Ile kosztuje usuwanie zmarszczek w gabinecie medycyny estetycznej?

Ile kosztuje usuwanie zmarszczek w gabinecie medycyny estetycznej?

Chcesz skutecznie pozbyć się zmarszczek? W takim przypadku warto sprawdzić ofertę gabinetów medycyny estetycznej. Skorzystanie z profesjonalnych zabiegów da o wiele lepsze efekty niż używanie kosmetyków przeciwzmarszczkowych.

Zatem, z jakimi kosztami musimy się liczyć?

Gabinety medycyny estetycznej oferują nam szeroką gamę różnego rodzaju zabiegów skoncentrowanych na urodzie. Jednymi z najbardziej popularnych zabiegów są te skupione na likwidacji zmarszczek.

Likwidacja zmarszczek odbywa się głównie z użyciem dwóch preparatów:

**• kwas hialuronowy

• Botox – toksyna butolinowa**

Do wyboru mamy też inne zabiegi, między innymi zabiegi laserowe oraz peelingi, które złuszczają naskórek, niemniej jednak w przypadku bardziej widocznych zmarszczek kwas hialuronowy oraz Botox sprawdzą się najlepiej.

Na czym polegają zabiegi usuwania zmarszczek?

Zarówno kwas hialuronowy, jak i Botox mają na celu usunięcie zmarszczek. Pierwszy z tych preparatów jest stosowany do wypełniania zmarszczek. Drugi działa inaczej, czyli wygładza zmarszczki poprzez działanie na mięśnie w ich obrębie.

Kwas hialuronowy jest używany przede wszystkim do zmarszczek powstających jako efekt starzenia się. Z kolei Botox lepiej sprawdza się przy zmarszczkach mimicznych, na przykład zmarszczkach na czole, kurzych łapkach przy oczach.

Preparaty wprowadzane są pod skórę z wykorzystaniem cienkich igieł. Sam zabieg nie jest bolesny, ale może powodować dyskomfort, dlatego niekiedy używa się kremów znieczulających. Pełny efekt możemy zauważyć najczęściej od kilku dni do tygodnia i utrzymuje się on najczęściej na około 6-12 miesięcy zależnie od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Ile kosztuje usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy jako związek naturalnie występujący w skórze jest bezpiecznym wypełniaczem i daje bardzo naturalny efekt. Dzięki niemu możemy nie tylko zlikwidować zmarszczki, ale również sprawić, że skóra będzie zrewitalizowana, bardziej jędrna.

Za zabieg zapłacimy zwykle około 800-1200 złotych za jedną partię twarzy. Jeżeli będziemy chcieli jednocześnie poprawić kilka partii twarzy, cena może wynieść nawet około 2000 czy 3000 złotych.

Ile kosztuje usuwanie zmarszczek Botoksem?

Za zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej zapłacimy nieco mniej. Musimy jednak pamiętać o tym, że najczęściej efekt utrzymuje się nieco krócej niż w przypadku kwasu hialuronowego.

Usunięcie zmarszczek z użyciem Botoksu to wydatek od 400 do 1000 złotych za jedną partię twarzy.

Gdzie bezpiecznie i skutecznie usuwać zmarszczki?

Gdy także chcesz skorzystać z zabiegu usuwania zmarszczek, z dostępnymi ofertami gabinetów medycyny estetycznej można zapoznać się przez internet. Na wielu z nich znajdziemy również cenniki, co pomoże nam w wybraniu najlepszej oferty.

Aby mieć pewność, że zabieg będzie wykonany prawidłowo, warto wybrać lekarza posiadającego szerokie doświadczenie oraz pozytywne opinie od pacjentów, nawet jeśli za jego zabieg będziemy musieli zapłacić nieco więcej. Mamy jednak pewność, że będzie on wykonany profesjonalnie!