Ile kosztuje wizyta u dermatologa?

Ile kosztuje wizyta u dermatologa?

Dermatolog to lekarz, który specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób skóry. Oprócz tego zajmują się również schorzeniami włosów, paznokci i błoń śluzowych. Z jakimi kosztami wizyty u takiego specjalisty musimy się liczyć?

Do gabinetu lekarza dermatologa możemy udać się na NFZ albo prywatnie. Każda z tych opcji ma swoje zalety i wady. Różnice dotyczą również kosztów. Wizyty na NFZ nie są związane z żadnymi dodatkowymi opłatami.

Kiedy warto udać się do dermatologa?

Dermatolog jako specjalista w dziedzinie chorób skóry, włosów, paznokci i błon śluzowych zapewnia swoim pacjentom pomoc w różnych przypadkach, doradzając, przepisując leki oraz wykonując zabiegi.

Do dermatologa można udać się w każdym wieku.

Do wizyty u tego specjalisty powinny skłonić nas między innymi duża liczba zmian i pieprzyków, łuszcząca się skóra, pojawienie się trudnego w leczeniu trądziku czy blizn potrądzikowych. Jeśli na takie zmiany nie pomagają nam kosmetyki, problem się pogarsza, warto pomyśleć o skorzystaniu z usług dermatologa.

Wizyta u dermatologa na NFZ

Aktualnie, aby udać się do dermatologa na fundusz, musimy potrzebować skierowania. Do 2015 roku nie było ono potrzebne, ale obecnie musimy wcześniej otrzymać je od lekarza pierwszego kontaktu albo innego specjalisty.

Główną wadą wizyt u dermatologa na NFZ jest czas oczekiwania na termin.

Chociaż poradnie dermatologiczne dostępne są w wielu różnych miastach, to jednak na wolny termin musimy czekać najczęściej od 2 do nawet 4 miesięcy. Gdy będziemy mieli jednak szczęście, możemy znaleźć poradnie, w których czas oczekiwania wynosi 1-2 tygodnie.

_Zaletą wizyt na fundusz jest z kolei brak dodatkowych opłat – za wizytę nie musimy płacić ani grosza, dlatego to opcja dla osób chcących zaoszczędzić na wizytach lekarskich._

Prywatna wizyta u dermatologa

Jeśli chcemy dostać się do dermatologa jak najszybciej, warto zapoznać się z ofertą prywatnych gabinetów. Do lekarza możemy dostać się nawet w ciągu kilku dni, jeśli nie chcemy zwlekać z wizytą.

Ceny wizyt prywatnych u lekarza dermatologa wynoszą najczęściej od 100 do 150 złotych.

W mniejszych miejscowościach możemy skorzystać z usług dermatologów prywatnie w cenie już od około 60-80 złotych. Z kolei w dużych miastach ceny mogą wynieść nawet około 200 złotych. Podobną, a nawet wyższą cenę będziemy musieli zapłacić w przypadku wizyty u lekarza posiadającego tytuł profesorski.

W prywatnych gabinetach dermatologicznych możemy wykonać na miejscu szereg zabiegów, które są dodatkowo płatne. Ceny wynoszą wtedy od około 50 do nawet 500 złotych. Niektóre zabiegi, na przykład peelingi wymagają wykonania ich w serii, co powoduje podwyższenie kosztów.

Jak znaleźć dobrego dermatologa?

Aktualnie pacjenci chcący skorzystać z usług lekarzy dermatologów mogą znaleźć adresy gabinetów wraz z ofertą oraz cennikami na wielu stronach internetowych. Pomocne w wybraniu odpowiedniej oferty są również serwisy publikujące opinie na temat specjalistów.

Dzięki nim możemy dowiedzieć się, którzy dermatolodzy w okolicy posiadają rekomendacje pacjentów.