Ile kosztuje wybielanie zębów?

Ile kosztuje wybielanie zębów?

Nie każdy z nas ma śnieżnobiałe zęby. Zdarza się, że mają one żółtawy odcień. Chociaż wcale nie oznacza to, że są w złym stanie, to jednak ideałem jest biel. W jaki sposób możemy wybielić zęby, aby wyglądały zachwycająco?

Kolor zębów waha się w zależności od wielu czynników – to nie tylko genetyka, ale również nasze nawyki, na przykład picie herbaty, kawy, soku pomarańczowego, palenie papierosów. Co więcej, na kolor zębów mają wpływ niektóre leki, na przykład antybiotyki.

W sprzedaży możemy znaleźć obecnie szeroką gamę różnych produktów przeznaczonych do wybielania zębów. Zakupimy je głównie w drogeriach. Także możemy udać się do gabinetu stomatologicznego, w którym wykonamy profesjonalny zabieg wybielania uśmiechu. Z jakimi kosztami musimy się wtedy liczyć?

Domowe wybielanie zębów

Wiele osób najczęściej zaczyna od domowego wybielania zębów – reklamy kuszą spektakularnymi efektami. Warto jednak pamiętać o tym, że domowe wybielanie zębów nie zawsze przynosi takie rezultaty. Wynika to głównie z faktu, że preparaty do stosowania samodzielnego nie mogą mieć zbyt wysokiego stężenia substancji wybielających.

Do dyspozycji mamy pasty wybielające do zębów – koszt to od kilku do kilkunastu złotych. Pamiętajmy jednak, że pasty zawierające duże ilości środków ściernych mogą wywoływać nadwrażliwość i podrażnienia, a nawet uszkodzić szkliwo przy zbyt częstym stosowaniu. Druga propozycja to różne paski wybielające, nakładki oraz płyny do wybielania. Dzięki nim można uzyskać bardzo dobre efekty. Ceny w zależności od preparatu to od 50 do 200 złotych.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Lepsze efekty będziemy mogli uzyskać podczas zabiegów w gabinetach stomatologicznych. Niestety, zapłacimy za nie więcej niż za domowe wybielanie zębów. W gabinetach stosuje się dwie główne metody wybielania zębów – wybielanie nakładkowe oraz z wykorzystaniem specjalnej lampy UV.

Wybielanie nakładkowe polega na wykonaniu indywidualnych nakładek na zęby na podstawie wycisków łuku górnego i dolnego zębów. Do nakładek daje się specjalny preparat wybierający i zakłada się je na określony czas. Kuracja trwa od kilku do kilkunastu dni. Takie wybielanie kosztuje zwykle około 300-600 złotych zależnie od gabinetu.

Wybielanie z użyciem lampy UV – najczęściej BEYOND – pozwala na uzyskanie najlepszych efektów już po jednym użyciu. To bezpieczna metoda wybielania prowadzona pod okiem specjalisty. Na zęby nakłada się specjalny preparat i naświetla się z wykorzystaniem lampy w trzech sesjach. Cena wykonania zabiegu wynosi około 1200 złotych.

O czym pamiętać przy wybielaniu zębów?

• przed wybielaniem warto skorzystać z zabiegu skalingu i piaskowania u stomatologa

• zabiegów wybielania nie poleca się robić na zębach z ubytkami

• nie uda nam się wybielić koron, licówek oraz wypełnień ubytków

• wybielanie może spowodować nadwrażliwość dziąseł

• czas utrzymywania się efektu jest indywidualny

• efekt wybielonych zębów utrzymamy na dłużej, stosując tak zwaną „białą dietę”, która nie zawiera mocno barwiących produktów