Ile kosztuje wykonanie tatuażu?

Ile kosztuje wykonanie tatuażu?

Marzysz o tatuażu? W takim przypadku warto przygotować się na większy wydatek. Od czego dokładnie zależy koszt jego wykonania? Czy warto wybierać najtańsze salony tatuażu? Czy można jakoś obniżyć ceny?

Podjęcie decyzji o wykonaniu tatuażu powinno być zawsze dobrze przemyślane – w końcu to ozdoba, która pozostaje z nami już na zawsze. Oczywiście, możemy skorzystać ze specjalnych zabiegów usuwania tatuażu, ale są one bolesne i bardzo kosztowne, a efekt nie zawsze jest optymalny.

W Polsce działa wiele studiów tatuażu, które znane są nie tylko w naszym kraj, ale również poza granicami. Wielu utalentowanych artystów w tej dziedzinie możemy spotkać głównie w dużych miastach, na przykład w Warszawie, Wrocławiu czy w Krakowie.

Do wykonania tatuażu powinniśmy przemyśleć nie tylko to, co chcemy wytatuować na ciele, ale również musimy przygotować się finansowo. Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Co wpływa na cenę tatuażu?

W salonach tatuażu nie znajdziemy tradycyjnych cenników – wynika to z faktu, że na ogólny koszt wykonania ozdoby wpływa wiele czynników.

Wobec tego koszt określany jest indywidualnie. Na cenę tatuażu wpływają między innymi:

• wielkość – im będzie on większy, tym cena będzie wyższa

• lokalizacja – w niektórych partiach ciała wykonanie tatuażu jest trudniejsze, dlatego będzie on droższy

• prestiż i doświadczenie tatuatora – im lepszy fachowiec w swojej dziedzinie, tym więcej liczy za swoje usługi

• projekt – styl tatuażu, jego kolorystyka

• stopień skomplikowania wzoru – im bardziej złożony wzór, tym cena będzie wyższa

Oczywiście, są to tylko przykładowe czynniki, ponieważ jest ich o wiele więcej.

Zatem wtedy, gdy chcemy zapłacić za tatuaż mniejszą sumę, powinniśmy zdecydować się na ten jednokolorowy i mniejszy, który będzie najtańszy w wykonaniu. Jeśli jednak od razu interesuje nas duży, złożony projekt, musimy zapłacić za niego więcej – takie tatuaże najczęściej wykonuje się na kilku spotkaniach, więc nie musimy wtedy zwykle płacić całości z góry.

Przykładowe ceny tatuażu

W Polsce ceny najmniejszych tatuaży rozpoczynają się od około 150 złotych. Za średniej wielkości tatuaż będziemy musieli zapłacić około 600 złotych. Duże tatuaże pokrywające całe plecy czy ręce to wydatek nawet kilku tysięcy złotych w renomowanym studiu.

Musimy pamiętać o tym, że to tylko przykładowe ceny tatuażu, dlatego za jego wykonanie możemy zapłacić inną sumę w zależności od tego, jakie studio wybierzemy.

Powinniśmy jednak uważać na takie salony tatuażu, które oferują bardzo niskie ceny, a także różne promocje, ponieważ zwykle nie możemy liczyć w nich na usługi na najwyższym poziomie. Lepiej zapłacić nieco więcej za wykonanie naprawdę efektownego tatuażu w sterylnych warunkach niż potem żałować, że nie wydało się na niego więcej pieniędzy.

Podsumowując, wykonanie tatuażu nie jest wcale bardzo drogie i obecnie możemy skorzystać z usług wielu dobrych studiów, gdzie ceny są na przystępnym poziomie. Zawsze jednak sprawdźmy wcześniej opinie o danym tatuatorze i salonie, aby mieć pewność, że korzystamy z usług wysokie jakości.