Ile kosztuje zmniejszenie piersi?

Ile kosztuje zmniejszenie piersi?

Przeprowadzenie operacji zmniejszenie piersi może wiązać się z bardzo różnymi kosztami. Na zabieg zmniejszania piersi decydują się kobiety, które mają problemy związane ze zbyt dużymi piersiami. Podczas zabiegu dochodzi do redukowania tkanki tłuszczowej a także usuwania nadmiaru skóry, tkanki podskórnej.

Zabieg zmniejszania piersi może być realizowany ze względu na wskazania medyczne. Dotyczy to sytuacji, gdy dochodzi między innymi do przerośnięcia gruczołu piersiowego. Wówczas ilość tłuszczu w piersiach sprawia, że odbiegają one od standardowego rozmiaru.

Przy przypadłości jaką jest gigantomastia pierś może ważyć nawet trzy kilogramy, co oczywiście sprawia, że mięśnie klatki piersiowej mogą nie być w stanie utrzymać takie ciężaru. Oczywiście przekłada się to na możliwość pojawienia się problemów z kręgosłupem. W dłuższym okresie czasu prowadzić to może między innymi do bólów kręgosłupa a nawet stanów zwyrodnieniowych.

Przygotowanie do zabiegu

Najczęściej zabiegi zmniejszania piersi wykonywane są ze względów zdrowotnych. Jednak wiele kobiet decyduje się również na takie zabiegi ze względu na aktywność sportową, która bywa utrudniana przy nadmiernie dużych piersiach. Znaczne mniejsza liczba kobiet decyduje się na zmniejszenie piersi ze względów estetycznych.

Zabiegi zmniejszania piersi wymagają przeprowadzenia konsultacji z lekarzem a także badań medycznych. Wynika to z faktu, że jest to poważny zabieg chirurgiczny, do którego niezbędne jest odpowiednie przygotowanie. Przed zabiegiem lekarz musi również dokonać oceny między innymi kształtu klatki piersiowej czy umiejscowienia piersi. Ważna jest również waga czy wzrost pacjentki.

Pozwala to na określenie efektu, który można uzyskać po wykonaniu zabiegu. Oczywiście badania dotyczą również ogólnego stanu zdrowia, gdzie wykonywane są badania dokładnie takie same jak przed każdym poważniejszym zabiegiem medycznym. Jednocześnie przed operacją niezbędne jest również odstawienie stosowania pewnych leków, ograniczenie palenia papierosów, czy odstawienie antykoncepcji hormonalnej.

Koszty zabiegu

Wykonanie zabiegu zmniejszenia piersi zależy w zakresie kosztów między innymi od miejsca wykonywania zabiegu. Obecnie można decydować się na wykonanie zabiegów zarówno w klinikach w kraju a także poza granicami kraju. W zagranicznych klinikach można korzystać w przypadku najbardziej renomowanych ze znacznie wyższego standardu realizowania zabiegów a także bardziej komfortowych warunków wykonania zabiegów. Zabiegi poza granicami kraju będą kosztowały znacznie powyżej dziesięciu tysięcy.

Natomiast przy realizowaniu zabiegów w kraju można spodziewać się cen mniej więcej od czterech tysięcy do kilkunastu tysięcy. Zależy to nie tylko od renomy wybranej placówki, w której będzie realizowany dany zabieg, ale również od stopnia skomplikowania wykonywanego zabiegu. Przy realizowaniu zabiegów ze względu na wskazania medyczne można natomiast liczyć również na zrefundowanie kosztów zabiegu ze środków funduszu ubezpieczeń zdrowotnych.