Ile zapłacimy za implant stomatologiczny?

Ile zapłacimy za implant stomatologiczny?

Proteza nie jest jedynym rozwiązaniem, gdy dochodzi do utraty zęba. Dzisiaj coraz częściej wybieramy nowoczesne implanty stomatologiczne, które pozwalają nam na zachowanie pięknego uśmiechu bez utraty komfortu. Ile będziemy musieli zapłacić za implant tego rodzaju?

 

Implant stomatologiczny jest atrakcyjną alternatywą dla zwykłych protez – tych ruchomych oraz umieszczanych na stałe jak mosty stomatologiczne. Implant umieszczany jest bezpośrednio w kości i osadza się na nim koronę, która imituje naturalny ząb.

 

Dzięki swojej konstrukcji implanty stomatologiczne są bardzo trwałe, estetyczne, nie zmieniają komfortu pacjenta. Można wszczepiać je pojedynczo albo w celu zastąpienia większej liczby zębów. Z ich użyciem można wykonać nawet całkowite wypełnienie łuków zębowych. Zatem wszczepienie implantów ma wiele zalet – zasadniczo jedyną główną wadą jest ich wysoka cena, ponieważ są najdroższymi uzupełnieniami ubytków.

 

Implant stomatologiczny – ile to kosztuje?

Na cenę wykonania uzupełnienia ubytku składa wiele różnych składowych – to nie tylko sam implant umieszczany w kości, ale też korona oraz łącznik, który łączy implant z koroną. Dodatkowo płacimy za wizyty, badania RTG lub tomografię komputerową 3D potrzebne do opracowania planu leczenia, procedury takie jak założenie śruby gojącej, podniesienie dna zatoki szczękowej, odbudowę kości, znieczulenia.

 

Cena wykonania całego implantu wraz z usługami dodatkowymi wynosi najczęściej od około 2 500 do 5 000 złotych. W przypadku większych uzupełnień cenę musimy podwyższyć, ale nie musimy mnożyć jej razy liczbę zębów do uzupełnienia, ponieważ koronę osadza się wtedy na mniejszej liczbie implantów.

 

Zatem możemy spotkać się z bardzo zróżnicowanymi cenami związanymi z leczeniem z użyciem implantów. Zależne są one nie tylko od polityki cenowej gabinetu, ale też od jakości używanych materiałów – warto więc rozeznać się w ich typach, aby dowiedzieć się, które są najlepsze. Warto także zawsze pytać w gabinecie, co wchodzi w skład ceny usług, aby nie okazało się, że zaskoczą nas bardzo wysokie wydatki.

 

Warto zapoznać się z różnymi ofertami przed podjęciem decyzji, w którym gabinecie wykonamy wszczepienie implantu. W sieci możemy znaleźć również opinie na temat stomatologów i wyselekcjonować najlepszego.

 

Jak sfinansować wykonanie implantu stomatologicznego?

Zatem wykonanie implantu stomatologicznego nie jest tanią usługa, ale biorąc pod uwagę koszt, jest to dobry wybór. Implant, chociaż droższy od protezy, zapewnia niezrównany komfort i trwałość, dlatego pozwala zapomnieć o tym, że rzeczywiście mamy uzupełnienie ubytku.

 

Osoby, które nie dysponują odpowiednią sumą na wykonanie implantu stomatologicznego, mogą skorzystać również z pożyczek. Do wyboru mamy pożyczki bankowe, pozabankowe, a nawet pożyczki na raty, które są oferowane bezpośrednio w gabinetach stomatologicznych. Po pożyczkę nie musimy udawać się osobiście – możemy uzyskać ją również przez internet, dlatego to wygodna opcja dla osób, które potrzebują pieniędzy od zaraz.


Frytkownica beztłuszczowa. Ile kosztuje? Jak wybrać najlepszy model?
czytaj dalej

Frytkownica beztłuszczowa. Ile kosztuje? Jak wybrać najlepszy model?

Smażenie frytek w głębokim tłuszczu nie jest najbardziej zdrowe. Jeśli chce się przygotować frytki, które nie będą tak tłuste wówczas warto zdecydować się na frytkownicę beztłuszczową, które pozwala na przygotowanie frytek zarówno znacznie mniej kalorycznych a także smaczniejszych. Przed wyborem beztłuszczowych frytek ważne jest zapoznanie się z poszczególnymi parametrami dostępnych modeli frytkownic co pozwala na wybranie odpowiedniego modelu.