Hotel dla psa i kota

Nie zawsze wspólne wakacje z pupilem są możliwe. W takim przypadku możemy poprosić znajomych o zajęcie się zwierzęciem na czas naszej nieobecności. Jednak nie zawsze to możliwe. W takim przypadku warto skorzystać z usług specjalnych hoteli dla zwierząt. Jak znaleźć najlepsze hotele i na jakie koszty się przygotować?

Hotele dla zwierząt dostępne są w Polsce już od wielu lat, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z istnienia tego rodzaju miejsc. Dzięki nim możemy wyjechać na wakacje i zapewnić swojemu pupilowi odpowiednią opiekę na czas naszej nieobecności. Warto wykonać rezerwację w hotelu dla zwierząt wcześniej, ponieważ w okresie wakacyjnym może się okazać, że wiele miejsc nie będzie miało już wolnych terminów.

Jak wybrać odpowiedni hotel dla psa i kota?

Jeśli nie mamy żadnej rekomendacji, która będzie pomocna w podjęciu decyzji, będziemy mogli skorzystać z internetu i wybrać odpowiedni hotel dla pupila. W sieci znajdziemy adresy hoteli dla zwierząt z całej Polski. Możemy również sprawdzić wraz z nimi opinie na ich temat – są one bardzo pomocne przy podjęciu decyzji. Nie warto oszczędzać na komforcie zwierzęcia i jego bezpieczeństwie – najlepiej postawić na sprawdzony hotel zapewniający opiekę na najwyższym poziomie.

Nie powinniśmy decydować się na hotel bez jego wcześniejszego sprawdzenia na własne oczy. Warto udać się na miejsce i zobaczyć, jakie panują w nim warunki. Możemy także porozmawiać z właścicielami lub opiekunami, aby uzgodnić szczegóły. To bardzo ważne, gdy chcemy, aby nasz pupil spędził swoje wakacje w dobrych warunkach.

Warto też wskazać, że niektóre hotele przyjmują mniejsze zwierzęta, na przykład chomiki, świnki morskie, węże.

Ile kosztuje hotel dla psa i kota?

Ceny są zróżnicowane i zależne przede wszystkim od lokalizacji hotelu oraz od zwierzęcia, które pragniemy oddać na czas naszej nieobecności. Im większe zwierzę, tym koszty są wyższe. Mogą pojawić się też dodatkowe koszty wtedy, gdy zwierzę będzie miało konkretne wymagania, na przykład związane z podaniem leków, pielęgnacją.

W przypadku krótkich pobytów trwających do 3-7 dni (zależnie od hotelu) zapłacimy około 40-60 złotych za psa i około 20-30 złotych za kota. W przypadku dłuższych pobytów ceny są niższe. Doba będzie wtedy kosztowała od 30 do 45 złotych za psa i około 20-25 złotych za kota. W przypadku psów najmniej zapłacimy za małe rasy – sznaucery, jamniki. Duże psy takie jak labrador, owczarek niemiecki, bernardyn, dog, doberman będą kosztowały więcej.

W hotelach dla zwierząt skorzystamy także z usług dodatkowych. Przykładowo, podanie leku lub zastrzyku to 5 złotych na dzień. Czesanie może kosztować nas 5-10 złotych na dzień zależnie od zwierzęcia i rasy. Dodatkowy spacer w ciągu dnia to koszt 10 złotych, a kąpanie i strzyżenie to koszt od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Podsumowując, jeśli chcemy zapewnić swojemu pupilowi dobrą opiekę na czas naszej nieobecności, powinniśmy poświęcić czas na wybranie odpowiedniego hotelu dla zwierzaków. Warto też wskazać, że mamy jeszcze jedną opcję – petsitter, czyli opiekun, który będzie zajmował się zwierzęciem w naszym domu, karmił, sprzątał czy wyprowadzał je na spacer.