Zakupy odzieżowe on-line w Chinach – co warto o nich wiedzieć?

Chińskie ubrania mają wielu zwolenników. W zasadzie w większości polskich sklepów możemy z powodzeniem znaleźć odzież chińską. Bardzo wielu kusi przede wszystkim cena takich produktów, dlatego też chętnie je kupują. Dzięki dostępowi do Internetu, możemy takie ubrania kupować także bezpośrednio z chińskich sklepów. Jak to robić i ile można wówczas zaoszczędzić?

Osoby chcące zacząć swoją przygodę z kupowaniem odzieży w chińskich sklepach internetowych, powinny przede wszystkim wybrać do tego odpowiednie miejsce. Chińskich sklepów internetowych jest mnóstwo, jednak najważniejszym jest wybierać uczciwych sprzedawców, którzy jasno określają zasady transakcji, a także oferują najlepsze produkty.

Wybór dobrego sklepu

Nie wszystkie chińskie ubrania są dobrej jakości. Czasem możemy się rozczarować, kiedy zakupiony produkt będzie odbiegał od tego, który widzieliśmy na zdjęciu w sklepie internetowym. Warto więc na początek prześledzić opinie o danym sklepie internetowym, który nas interesuje i jakości ubrań, które są w nim oferowane.

Dzięki temu nie narazimy się na niepotrzebny wydatek na kiepskiej jakości ubrania, które do niczego nam się nie przydają. Zwrócić należy także uwagę na to, czy sklep właściwie przelicza ceny za obrania na złotówki, a także czy jest w nim możliwość przejścia na język polski, co bardzo ułatwi nam dokonywanie zakupów i wszelkich formalności związanych z zamówieniem.

Czy kupować ubrania dla dzieci?

Bardzo często osoby mające już wybrany chiński sklep internetowy, zastanawiają się, czy warto w nim również zakupić ubrania dla dzieci. W tym względzie jednak należy być ostrożnym. Ostrożność powinna być podyktowana tym, że nie zawsze chińskie produkty wykonywane są z bezpiecznych dla zdrowia dziecka materiałów.

Dotyczy to nie tylko zabawek, ale także ubrań. Choć cena niejednokrotnie jest kusząca, warto jednak zainwestować w dobrej jakości ubrania, w szczególności gdy mówimy tutaj o noworodkach czy dzieciach młodszych. Chcąc kupić ubranie dla dziecka warto wybierać tylko te, które posiadają odpowiednie atesty i rzeczywiście wykonane są z naturalnych materiałów.

Dokładnie porównuj ceny

Chińskie ubrania oferowane są w atrakcyjnych cenach, dlatego też nie brakuje chętnych do ich zakupu. Warto jednak zawsze porównywać ceny z ofertami stacjonarnych sklepów w Polsce, gdyż niejednokrotnie może się okazać, że jednak w stacjonarnym sklepie zapłacimy za nie tyle samo pieniędzy.

Jest to również szczególnie istotne, jeżeli decydujemy się na większe zakupy ubrań. Wówczas cena całkowita jest wyższa, a to może wiązać się z dodatkowymi opłatami cła i podatku. Warto wiedzieć, że z podatku zwolnione są tylko te produkty, które mają cenę niższą niż 15 funtów. Powyżej tej kwoty musimy zapłacić 20% podatku.

Oprócz tego, jeżeli nasze zakupy są na sumę większą niż 135 funtów, możemy nie uniknąć cła. Wówczas wszelkie dodatkowe opłaty dołączane są do rachunku, kiedy zamówiony przez nas towar dotrze do naszego domu. Koniecznie też warto śledzić kurs tej waluty i czekać na mniejszą cenę funta. Wówczas możemy kupować chińskie ubrania jeszcze taniej.