Jak kupować ubrania on-line? 3 porady, które warto znać

Jak kupować ubrania on-line? 3 porady, które warto znać

Nie kupujesz ubrań on-line? Czas to zmienić! W sieci wybór odzieży jest znacznie większy niż w sklepach stacjonarnych, a ponadto możemy zakupić je także w o wiele niższych cenach. Jeśli przymierzasz się do swojego pierwszego zakupu odzieży on-line, sprawdź z nami 3 porady, o których warto wtedy pamiętać!

W internecie do wyboru mamy mnóstwo sklepów prowadzących sprzedaż odzieży. To zarówno sklepy znanych marek z galerii handlowych, jak również te mniej popularne. Także możemy składać zamówienia w sklepach prowadzących sprzedaż produktów różnych marek. Do wyboru mamy również aukcje internetowe, gdzie też możemy znaleźć wiele ciekawych propozycji.

Ponadto kupować możemy też za granicą – w zagranicznych sklepach on-line możemy znaleźć odzież, która nie jest dostępna w Polsce. W ostatnim czasie popularne stało się również kupowanie na chińskich portalach, gdzie ceny są niższe niż w Polsce.

Gdy także myślisz o kupowaniu ubrań on-line, zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami – dzięki nim możesz wybrać dla siebie najlepsze ubrania!

1. Sprawdzaj nie tylko zdjęcia, ale czytaj także opisy

Przy kupnie odzieży on-line nie mamy możliwości zobaczenia jej i dotknięcia na żywo – to możliwe dopiero po dostawie. Wobec tego przed złożeniem swojego zamówienia warto dokładnie zapoznać się z przedmiotem sprzedaży.

Sprawdzajmy nie tylko zdjęcia, ale również opisy, które im towarzysza. Często na zdjęciach nie widać wszystkiego. Przy sprawdzaniu opisów zwróćmy też uwagę na skład materiału. Gdy zależy ci na kupowaniu ubrań, które posłużą na dłuższy czas, wybieraj te wykonane z naturalnych materiałów – bawełny, wełny, jedwabiu, lnu, wiskozy (pochodzi z drewna).

2. Zobacz tabelę rozmiarów producenta

Zwykle zakupienie ubrania w tym rozmiarze, który nosimy na co dzień, jest strzałem w dziesiątkę. Zatem, jeśli zwykle nosisz rozmiar 40, czyli L, L-ka ze sklepu internetowego też powinna pasować dobrze.

Dla pewności jednak powinniśmy też sprawdzić tabelę rozmiarów producenta. W ten sposób możemy dowiedzieć się, czy ubranie będzie pasowało. Pamiętajmy o tym, że wymiary w tabelach rozmiarów najczęściej odnoszą się do wymiarów człowieka, więc powinniśmy zmierzyć siebie, aby wiedzieć, czy dane produkty będą dobre.

3. Masz prawo do zwrotu i wymiany

Jeśli jednak okaże się, że zakupione ubrania przez Internet nie były najlepsze, możemy dokonać zwrotu albo wymiany na inne. Prawo gwarantuje nam taką możliwość w przypadku zakupu odzieży od firmy – sklepu internetowego, z aukcji. Nie możemy dokonać wymiany albo zwrotu zgodnie z prawem, gdy kupimy od osoby prywatnej – wtedy wszystko zależy od jej dobrej woli.

Prawo do zwrotu lub wymiany przysługuje w terminie 14 dni od momentu otrzymania paczki. W tym czasie musimy poinformować sprzedającego, że chcemy odesłać rzeczy. Następnie mamy 14 dni na ich odesłanie. Za przesyłkę zwrotną trzeba zapłacić samemu. Niektóre sklepy internetowe zapewniają również dłuższy czas na zwrot albo wymianę i mogą opłacać klientom zwroty – wtedy zamawiamy zwrot na stronie albo telefonicznie i przyjeżdża po niego kurier.