Jak optycznie powiększyć małe piersi?

Jak optycznie powiększyć małe piersi?

Wiele kobiet narzeka na zbyt mały biust. Rozwiązaniem w takim przypadku nie musi być jednak operacja powiększająca. Można skorzystać z tańszych sposobów, które dają natychmiastowy i bezinwazyjny efekt. Jak można optycznie powiększyć małe piersi?

Mały biust, podobnie jak ten duży, ma swoje zalety i wady. Wiele posiadaczek małych piersi wskazuje, że czują się z nim mniej kobieco i pociągająco. Z drugiej strony warto pamiętać o tym, że mniejsze piersi wolniej się starzeją i na dłużej pozostają jędrne. Ponadto wielbicieli mniejszego biustu jest równie dużo jak tych, którzy wolą duże piersi.

Jeśli jednak mały biust nie odpowiada w pełni jego właścicielce, można zastosować różne metody na jego optyczne powiększenie. Odpowiednio wyeksponowany może dodać pewności siebie od razu!

Właściwy stanik to podstawa

Dobranie właściwego stanika jest w stanie dać optymalny efekt od razu – wiele kobiet z mniejszym biustem kupuje biustonosze w nieodpowiednim rozmiarze, które dają efekt odwrotny od zamierzonego.

Najlepszym wyborem będzie stanik z usztywnianymi miseczkami, które dadzą efekt push-up. Jednocześnie stanik ten nie powinien być zbyt luźny w obwodzie i powinien mieć odpowiednio duże, okalające całe piersi miseczki. Najlepiej udać się do salonu z bielizną oferującego brafitting, gdzie będzie można dobrać odpowiedni stanik.

Za dobrej jakości biustonosz dający efekt push-up zapłacimy od około 60 do nawet 200 złotych.

Odpowiednia odzież

Drugim sposobem na optyczne powiększenie małych piersi jest odpowiednia odzież. To tani i skuteczny sposób na poprawę wyglądu!

Najlepiej wybierać takie ubrania, które posiadają marszczenia i falbanki w okolicach biustu – dzięki temu można sprawić, że nawet mniejsze piersi będą wyeksponowane. Podobny efekt możemy osiągnąć przy noszeniu bluzek z wyższym dekoltem, na przykład t-shirtów czy swetrów z golfem.

Warto jednocześnie zadbać o to, aby ubrania podkreślały talię. Można też wybrać sukienki odcinane pod biustem oraz odzież z dużymi, rzucającym się w oczy wzorami.

Dopasowana biżuteria

Rezultat optycznego powiększenia biustu możemy uzyskać również dzięki właściwie dopasowanej biżuterii.

Najlepiej zdecydować się na widoczną biżuterię, która będzie przyciągała uwagę w okolice biustu. Może być to modny statement necklace czy łańcuszek typu celebrytka. Atrakcyjnie wyglądająca biżuteria sprawi, że nawet prosta bluzka nabierze oryginalnego wyglądu!

Makijaż dekoltu

Ciekawym sposobem na optyczne powiększenie biustu jest również wykonanie makijażu dekoltu. Dzięki niemu możemy podkreślić wygląd biustu i sprawić, że będzie wyglądał na jeszcze większy niż jest w rzeczywistości.

Do wykonania makijażu wystarczą standardowe kosmetyki – matowy cień do powiek w odcieniu lekko ciemniejszym od skóry lub puder brązujący, a także rozświetlasz. Celem jest takie nałożenie makijażu tak, aby uwypuklić rysunek piersi. W tym celu nakładamy pędzlem albo puszkiem ciemniejszy kosmetyk między piersi i nieco nad nimi, natomiast jaśniejszy z góry i z dołu ciemniejszego.

W sieci możemy znaleźć filmiki instruktażowe pokazujące, jak wykonać profesjonalne konturowanie dekoltu, aby nadać mu atrakcyjny wygląd.