Jak poprawić kształt biustu?

Jak poprawić kształt biustu?

Nie jesteś zadowolona z kształtu swojego biustu i chcesz, aby wyglądał inaczej? Można go zmienić! Do wyboru mamy wiele metod pozwalających nam na ujędrnienie, zmniejszenie, powiększenie biustu i pielęgnację jego skóry. Na co warto się zdecydować? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Kobiecy biust narażony jest na wiele czynników mogących pogorszyć jego wygląd. To między innymi ciąża i karmienie piersią, opalanie się, spanie na brzuchu, zbyt gorące kąpiele, nienoszenie staników albo noszenie staników niedopasowanych. Oczywiście, duże znaczenie mają też nasze geny – niekiedy biust po prostu naturalnie jest mniejszy, zbyt duży, mniej jędrny.

Możemy jednak skorzystać z szeregu różnych zabiegów pozwalających na poprawę kształtu biustu. To zarówno szybkie triki na większą jędrność, jak i profesjonalne, ale małoinwazyjne zabiegi, które pozwalają na uzyskanie efektu na dłużej.

1. Kosmetyki do pielęgnacji biustu

W sklepach znajdziemy wiele różnych kosmetyków, które pozwalają na nadanie piersiom ładniejszego kształtu oraz wyglądu. Są to przede wszystkim preparaty o działaniu nawilżającym oraz odżywczym, a także regenerującym i napinającym.

Aby dały oczekiwany rezultat, powinniśmy stosować je regularnie – efekty można zauważyć nawet po kilku tygodniach stosowania takich preparatów. Niestety, kosmetyki nie są w stanie znacząco poprawić wielkości biustu czy jego jędrności, ale warto je stosować, aby piersi wyglądały lepiej.

Kosmetyki do pielęgnacji biustu kosztują od około 20 do nawet 200 złotych zależnie od wybranej marki.

2. Masaże biustu

Regularne przeprowadzanie masażów biustu pozwala również na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów. Możemy połączyć je z wcieraniem w biust kosmetyków albo olejków.

Masaże biustu pomagają wtedy, gdy chcemy poprawić ich jędrność oraz lekko powiększyć. Jednak podobnie jak w przypadku kosmetyków, także musimy pamiętać o tym, że nie uzyskamy rezultatów porównywalnych z interwencją lekarza medycyny estetycznej czy chirurga plastycznego.

3. Suplementy diety na większy biust

W sprzedaży on-line znajdziemy mnóstwo różnych typów suplementów diety obiecujących powiększenie biustu. Zawierają one szeroką gamę składników, które mają zwiększać ich objętość oraz jędrność. Są to głównie składniki naturalne – wyciągi z roślin, minerały, witaminy.

Do suplementów diety powinniśmy podchodzić z rezerwą, ponieważ nie ma najczęściej żadnych badań potwierdzających, że działają. Za opakowanie tabletek zapłacimy około 20-80 złotych.

4. Zabiegi medycyny estetycznej

Aby powiększyć biust i poprawić jego wygląd, nie musimy brać udziału w inwazyjnej operacji chirurgicznej. Obecnie coraz większym powodzeniem cieszy się powiększanie piersi zastrzykami z kwasu hialuronowego. To małoinwazyjny zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, który pozwala na wypełnienie piersi naturalnym składnikiem – kwasem hialuronowym.

Powinniśmy jednak pamiętać o tym, że efekt nie będzie utrzymywał się już na zawsze. Zwykle jest on obserwowany przez 1-3 lata w zależności od indywidualnych predyspozycji. Po tym czasie dochodzi do wchłonięcia preparatu. Można następnie powtórzyć zabieg.

Cena zabiegu powiększenia piersi kwasem hialuronowym to od 7 000 złotych do około 13 000 złotych.

5. Zabieg chirurgii plastycznej

To zabieg polegający na zastosowaniu implantów piersi w celu powiększenia ich wielkości czy nadania im ładniejszego, bardziej jędrnego wyglądu. Także zabiegi pozwalają na pomniejszenie piersi. Są to już zabiegi inwazyjne, które odbywają się w narkozie i mają więcej przeciwwskazań.

Ceny zabiegów chirurgii plastycznej rozpoczynają się od około 13 000 złotych.