Jak poprawić owal twarzy?

Twarz, która wcześniej miała wyraźnie zarysowany owal, z czasem może stawać się coraz mniej wyraźna i rozmyta. To wszystko wynik zanikania owalu twarzy. Jak możemy go poprawić, aby znów wyglądać młodo?

Wskutek działania siły grawitacji oraz starzenia się skóry dochodzi do zatracenia jej naturalnego owalu. Widać to przede wszystkim w rejonie policzków oraz brody, gdy skóra staje się bardziej naciągnięta, mniej jędrna, więc nie wygląda już tak dobrze jak wcześniej.

Jeśli chcemy poradzić sobie z problemem coraz mniej wyraźnego owalu twarzy lub zapobiegać jego szybkiemu powstawaniu, powinniśmy pamiętać o odpowiednich kosmetykach i zabiegach. Na co warto się zdecydować?

1. Regularne peelingi

Dzięki systematycznemu złuszczaniu naskórka jesteśmy w stanie usunąć martwe komórki z wierzchu skóry. Peelingi są w stanie wyrównać koloryt skóry, pobudzić ją do odnowy, zlikwidować drobne zmarszczki i przebarwienia. Dzięki nim skóra będzie wyglądać na bardziej gładką i piękną.

Peeling domowy nie jest wysokim wydatkiem. Za kosmetyk zapłacimy od około 5 do 70 złotych w zależności od marki.

2. Masaż skóry

Bardzo dobre efekty w zapobieganiu oraz lekkim zniwelowaniu rozmazanego owalu twarzy są regularne masaże. Można wykonywać je jednocześnie z nakładaniem kremu albo olejku na twarz.

Masaż rozpoczynamy od strony żuchwy i masujemy do skroni, podnosząc skórę delikatnie w gorę. Palce kładziemy następnie po obu stronach nosa i wykonujemy również ruch w górę. Potem masujemy czoło w kierunku skroni. Na koniec przeprowadzamy delikatny masaż szyi i dekoltu, także kierując się od dołu do góry.

3. Ćwiczenia skóry twarzy

Aby zapobiegać obwisaniu kącików ust, policzków i tworzeniu się drugiego podbródka możemy również wykonywać specjalne ćwiczenia twarzy. Napinanie i rozluźnianie mięśni twarzy działa podobnie jak w przypadku ćwiczeń całego ciała.

Ćwiczenie może polegać na głośnym wymawianiu samogłosek i otwieraniu szeroko ust. Wtedy działa większość mięśni twarzy.

4. Chroń skórę przed słońcem

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak duże zniszczenia w strukturze skóry jest w stanie spowodować słońce. Wystawianie nieosłoniętej skóry na działanie promieniowania UV powoduje jej szybsze starzenie się, a także zwiększa ryzyko nowotworów skóry.

Najlepiej chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem z wykorzystaniem specjalnych balsamów z wysokim filtrem. Cena tego rodzaju balsamu to zwykle od około 20 do nawet 80 złotych zależnie od jego typu.

5. Modelowanie owalu twarzy w gabinecie

Jeśli jednak owal twarzy już teraz nie wygląda zbyt dobrze i chcemy uzyskać szybki i widoczny efekt, warto udać się do gabinetu medycyny estetycznej. Największą popularnością cieszą się zabiegi z wykorzystaniem laserów oraz specjalnych nici, które aplikuje się podskórnie cienkimi igłami. Dzięki takim zabiegom jesteśmy w stanie sprawić, że skóra będzie bardziej jędrna i napięta.

Ceny zabiegów modelowania owalu twarzy w gabinecie rozpoczynają się od około 500 złotych, a kończą na ponad 1 500 złotych w zależności od ich zakresu oraz wybranej metody.