Jak pozbyć się przebarwień?

Jak pozbyć się przebarwień?

Twoim problemem są przebarwienia na skórze? Istnieje kilka różnych sposobów na to, aby się ich pozbyć. Jaka metoda będzie najlepsza i na jakie wydatki będziemy musieli się przygotować?

Jednolita skóra bez żadnych przebarwień jest marzeniem wielu kobiet. Niestety, często problemem jest ich pozbycie się, ponieważ przebarwienia siedzą mocno w skórze. Są jednak sposoby na to, aby je rozjaśnić. Możemy skorzystać z nich w domu albo w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej.

Przyczyny powstawania przebarwień

Przebarwienia pojawiają się na skórze z różnych powodów. Jednym z popularnych typów przebarwień są piegi, które wiele kobiet chce zachować, ale są też i takie, które chciałyby się ich pozbyć. Przebarwienia mogą być też efektem opalania się – wtedy to najczęściej małe i ciemne plamki.

Warto też wskazać, że do czynienia mamy z ostudą, czyli rozległymi przebarwieniami występującymi na twarzy u kobiet – często pojawiają się jako efekt zaburzeń hormonalnych, na przykład przy przyjmowaniu pigułek antykoncepcyjnych, leków hormonalnych, w trakcie ciąży i po porodzie.

Może też dojść do tak zwanych plam wątrobowych, czyli starzenia posłonecznego. Plamy te lokują się na skórze dłoni, dekolcie i twarzy. Mogą mieć bardziej intensywny kolor przy opalaniu się.

Przebarwienia na skórze można usuwać:

• w domu z wykorzystaniem różnych kosmetyków oraz domowych preparatów

• w gabinetach z użyciem różnego rodzaju peelingów oraz zabiegów laserowych

Poniżej zaprezentujemy te metody bliżej – warto je poznać, aby wybrać takie, które będą najskuteczniejsze i pozwolą nam na szybkie pozbycie się problemu.

Domowe metody na przebarwienia

To przede wszystkim różne kosmetyki drogeryjne. Najczęściej zawierają one takie składniki jak kwas witaminy A, kwas azelainowy i inne kwasy owocowe, które rozjaśniają skórę wraz z przebarwieniami.

Do wyboru mamy też produkty z apteczki natury, na przykład dobre efekty można uzyskać dzięki zastosowaniu cytryny, ogórka, porzeczki, mącznicy lekarskiej. Ekstrakty z tych roślin znajdziemy również w naturalnych kosmetykach wybielających.

Za kosmetyki o działaniu wybielającym zapłacimy najczęściej od około 15 do ponad 200 złotych w zależności od marki.

Metody usuwania przebarwień w gabinecie

Tutaj przede wszystkim rekomendowane są zabiegi z użyciem peelingów kwasowych. Wykorzystuje się podobne kwasy jak w kosmetykach do domowego użytku, ale w większym stężeniu, dlatego są one bardziej skuteczne. Druga metoda to usuwanie przebarwień skóry z wykorzystaniem lasera. To skuteczna metoda bez ryzyka powikłań.

Musimy jednak pamiętać o tym, że zarówno w przypadku peelingów, jak i zabiegów laserowych nie zawsze osiągniemy efekt całkowitego usunięcia przebarwienia. Zwykle jednak można rozjaśnić je tak mocno, że nie jest ono już zauważalne.

Peelingi kwasowe to zwykle koszt około 100-300 złotych zależnie od gabinetu. Z kolei za zabiegi laserowe zapłacimy nawet około 400-500 złotych za uśnięcie przebarwień w jednym miejscu. W przypadku peelingów zdarza się, że zabieg trzeba powtarzać. Laser jest skuteczniejszy i często pozwala na usuniecie przebarwień od razu.


Frytkownica beztłuszczowa. Ile kosztuje? Jak wybrać najlepszy model?
czytaj dalej

Frytkownica beztłuszczowa. Ile kosztuje? Jak wybrać najlepszy model?

Smażenie frytek w głębokim tłuszczu nie jest najbardziej zdrowe. Jeśli chce się przygotować frytki, które nie będą tak tłuste wówczas warto zdecydować się na frytkownicę beztłuszczową, które pozwala na przygotowanie frytek zarówno znacznie mniej kalorycznych a także smaczniejszych. Przed wyborem beztłuszczowych frytek ważne jest zapoznanie się z poszczególnymi parametrami dostępnych modeli frytkownic co pozwala na wybranie odpowiedniego modelu.