Jak pozbyć się zmarszczek wokół oczu?

Jak pozbyć się zmarszczek wokół oczu?

Chcesz zapomnieć o zmarszczkach pod oczami? W takim przypadku do dyspozycji mamy szeroką gamę różnych metod – domowych i gabinetowych. Co warto wybrać, aby wyglądać świeżo i młodo?

Skóra pod oczami jest cienka, delikatna i wymaga szczególnej pielęgnacji. Dzięki właściwej pielęgnacji możemy przedłużyć jej młodość, niemniej jednak czasami same kosmetyki nie są wystarczające. W takim przypadku możemy zdecydować się na zabiegi pozwalające na likwidację zmarszczek – tych starczych i mimicznych.

Pierwsze zmarszczki już po trzydziestce

Najczęściej pierwsze zmarszczki pod oczami widoczne są po trzydziestym roku życia, ale mogą pojawić się jeszcze wcześniej. Chodzi tutaj przede wszystkim o zmarszczki mimiczne, które mogą być widoczne nawet u dwudziestolatek.

Pierwsze zmarszczki najczęściej pojawiają się na skórze pod oczami – tam jest najbardziej wiotka i cienka. Z kolei zmarszczki mimiczne wokół oczu to głównie kurze łapki, które powstają wtedy, gdy często się uśmiechamy.

Jak radzić sobie z tymi pierwszymi oraz głębszymi zmarszczkami na dojrzałej skórze? Kosmetyki i medycyna estetyczna to dwie popularne propozycje.

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe

W sprzedaży znajdziemy pełną gamę produktów na zmarszczki wokół oczu. Są to specjalne kremy, balsamy, serum czy preparaty punktowe, których celem jest usunięcie tych zmian. Pozwalają one na nawilżenie oraz natłuszczenie, odżywienie i wygładzenie skóry wokół oczu. Niektóre działają także jak lifting, napinając skórę, aby wyglądała na gładszą.

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe to wydatek od około 10 do nawet 500 złotych za słoiczek.

Prawidłowa pielęgnacja skóry wokół oczu jest bardzo ważna, ale nie możemy zapominać o tym, że czasami nie jest ona wystarczająca. Zdarza się, że zmarszczki nie znikają, wobec tego trzeba będzie sięgnąć po inne środki, aby się ich pozbyć.

Zabiegi likwidujące zmarszczki

Druga opcja to skorzystanie z zabiegów pozwalających na zlikwidowanie zmarszczek. Są one oferowane przede wszystkim przez gabinety medycyny estetycznej. Do dwóch najbardziej popularnych zabiegów zaliczamy wstrzykniecie botoksu lub kwasu hialuronowego.

Wstrzyknięcie botoksu jest rekomendowane w przypadku zmarszczek mimicznych. Botoks, inaczej toksyna botulinowa albo jak kiełbasiany jest w niewielkich ilościach stosowany w medycynie estetycznej. Pozwala na wygładzenie skóry przez zatrzymanie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. Wtedy dochodzi do rozluźnienia mięśni oraz zaniku zmarszczki. Za botox zapłacimy około 400-600 złotych za jeden obszar.

Z kolei zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego polecane są w przypadku zmarszczek innych niż mimiczne – wtedy dochodzi do wypełnienia zmarszczki od wewnątrz. Skóra jest wtedy też bardziej nawilżona oraz gładsza, dlatego wygląda młodziej. Cena usuwania zmarszczek z użyciem kwasu hialuronowego to około 300-600 złotych za jeden obszar.

Zarówno zabiegi z użyciem botoksu, jak i kwasu hialuronowego nie są trwałe – efekty utrzymują się przez około 5-12 miesięcy w zależności od osoby. Po tym czasie zabiegi można powtórzyć.