Jak prowadzić własny bullet journal?

Jak prowadzić własny bullet journal?

Chcesz prowadzić taki notes i kalendarz, który będzie jedyny w swoim rodzaju i będzie odpowiadał ci pod każdym względem? W takim przypadku pomyśl o założeniu swojego bullet journal. Jak to zrobić?

Bullet journal jest jednym z ostatnich hitów. To połączenie notatnika, kalendarza oraz różnych list, które mamy wtedy w jednym miejscu. To zatem w pełni zindywidualizowany planer, który może przydać się każdemu zamiast zwykłego kalendarza lub notatnika.

Dużą zaletą bullet journal jest możliwość przygotowania wszystkich elementów planera samodzielnie.

Kupujemy po prostu pusty notatnik, który potem uzupełniamy według swojego pomysłu. Dla osoby, która nigdy wcześniej nie prowadziła takiego planera, może wydawać się to dość trudne, ale tak naprawdę bullet journal nie jest skomplikowany w stworzeniu i może dać mnóstwo satysfakcji. W internecie możemy znaleźć mnóstwo inspiracji, co powinno znaleźć się w takim planerze.

Jaki notes wybrać do swojego bullet journal?

W sprzedaży możemy znaleźć specjalne notesy przeznaczone do prowadzenia bullet journals. Notatnik może mieć kartki w kratkę, w kropki albo może być czysty. Na początek warto jednak wybrać notatnik w kratkę albo w kropki, ponieważ łatwiej będzie nam zaplanować zawartość naszego planera.

Oczywiście, możemy zdecydować się zarówno na zwykły notatnik, jak i na segregator z kartkami. Segregator jest łatwiejszy dla początkujących, ponieważ wtedy, gdy nie uda nam się stworzyć strony, która będzie nam odpowiadała, możemy po prostu wypiąć ją z segregatora i przygotować nową.

Będziemy potrzebowali również akcesoriów do pisania.

Do prowadzenia bullet journal najlepiej nadają się cienkopisy oraz pastelowe zakreślacze. Czarny cienkopis pozwoli nam na stworzenie szkieletu strony, który możemy wcześniej nakreślić lekko ołówkiem, a potem możemy ważne elementy pokolorować, aby były od razu widoczne.

Co możemy zawrzeć w swoim bullet journal?

Tutaj wszystko zależy już tylko i wyłącznie od ciebie, ponieważ możliwości są nieograniczone. Najczęściej bullet journal jest projektowany z myślą o połączeniu w sobie kalendarza z notatnikiem, w którym zapisujemy różne listy, plany, ale też myśli, aforyzmy, motywujące cytaty. Oczywiście, możemy również w nim malować lub wklejać różne rzeczy, które chcemy mieć pod ręką.

Najczęściej w notatniku umieszczane są: kalendarz z podziałem na dni i to, co musimy zrobić danego dnia, listy rzeczy do wykonania w danym dniu, tygodniu i miesiącu, listy rzeczy, które chcemy kupić, listy do śledzenia różnych postępów, na przykład w treningach. Bullet journal może by też wykorzystany do prowadzenia różnych statystyk.

Jak już wspomnieliśmy, dużo inspiracji dotyczących wyglądu bullet journal możemy znaleźć on-line – także na polskich stronach.

Podsumowując, jeśli poszukujesz idealnego notesu, który będzie także twoim kalendarzem, pomyśl o założeniu swojego bullet journal.

Jego przygotowanie nie jest takie trudne, jak może się wydawać i możesz zrobić to samodzielnie z pomocą wielu materiałów, które znajdziesz w internecie. Warto spróbować!