Jak przechowywać swoje perfumy?

Jak przechowywać swoje perfumy?

Odpowiednie przechowywanie perfum pozwala na zapewnienie korzystania z nich przez długi okres czasu. Problemem w przypadku perfum jest to, że niewłaściwe przechowywane mogą tracić swoje właściwości. Dotyczy to między innymi zapachów a także kolorów, co oczywiście sprawia, że perfumy nie będą się odpowiednio prezentowały.

Gdy chce się właściwie przechowywać perfumy bardzo ważne jest zapoznanie się z poradami, które pozwalają na uzyskanie pewności, że perfumy będą się odpowiednio prezentowały zarówno pod kątem koloru a także zapachu. Przy przechowywaniu perfum bardzo ważne jest zwracanie uwagi na między innymi wilgoć, temperaturę, powietrze a także światło.

W zakresie temperatury w przypadku perfum problemem jest zarówno wysoka a także niska temperatura. Jednocześnie niezbędne jest unikanie również wahań temperatury. Najważniejsze jest zatem zapewnienie stałej temperatury, w której przechowywane są perfumy, co pozwala na zapewnienie zachowania właściwości perfum.

Wskazywane jest, że dla większości perfum najlepsza jest temperatura stała, która wynosi sześć naście stopniu. Jednak nawet gdy temperatura w domu wynosi osiemnaście czy dwadzieścia stopni nie stanowi ona problemu dla perfum.

Inne właściwości miejsca dla perfum

Bardzo ważne jest zapewnienie między innymi odpowiedniej wilgoci. Wynika to z faktu, że wilgoć jest w stanie zapewnić zmiany w kompozycji zapachowej. Zatem z czasem może prowadzi to do sytuacji, gdy perfumy będą traciły zapach. Oczywiście gdy wilgoć nie jest odpowiednia w krótkim okresie czasu wówczas nie będzie to problem.

Natomiast w dłuższym okresie czasu nieodpowiednia wilgoć będzie w stanie negatywnie wpływać na perfumy. Innym problemem może być światło, gdyż jest ono również w stanie wpływać zarówno na specyfikę kompozycji zapachowej a także na trwałość perfum. Jednocześnie ważne jest, że negatywnie może działać nieodpowiednie światło zarówno sztuczne a także słoneczne. Zatem warto brać pod uwagę, że perfumy najlepiej przechowywać się w ciemnym miejscu.

Na rynku perfum można bez problemu znaleźć specjalne opakowania, które pozwalają na zapewnienie właściwego zaciemnienia. Trzeba jednak brać pod uwagę, że gdy postawiło się jedynie na zaciemniony flakon wówczas trzeba brać pod uwagę, że nie chroni od przed nieodpowiednią temperaturą.

Problemem jest również powietrze, co może być sytuacją negatywnie wpływającą na perfumy, gdy nie są one przechowywane w butelkach z atomizerami. Nie zawsze perfumy są sprzedawane w takich butelkach, ale zawsze można się decydować się na dokonanie dokupienia takich butelek i przelanie do nich perfum.

Atutem takich butelek jest zapewnianie bardzo dużej szczelności, gdzie nie jest w stanie dostać się powietrze. Natomiast w przypadku perfum bez atomizera wówczas niezbędne jest jak najrzadsze otwieranie perfum. Dodatkowo należy unikać również wstrząsania perfum, co również może prowadzić do napowietrzania perfum.

Miejsce przechowywania

Ważne jest również decydowanie się na takie miejsce przechowywania perfum, które pozwala na zapewnienie odpowiednich warunków dla perfum. Niezbędne jest wybieranie takich miejsc, które są z daleko od kaloryferów. Jednocześnie dobrym miejscem na przechowywanie perfum nie jest między innymi łazienka, szafka.