Jak przedłużyć rzęsy?

Jak przedłużyć rzęsy?

Marzysz o długich i zalotnych rzęsach? W takim przypadku masz przed sobą kilka świetnych metod na to, aby je wydłużyć. Możesz zrobić to samodzielnie albo udać się do salonu kosmetycznego. Sprawdź razem z nami najpopularniejsze metody wydłużeni rzęs i ich ceny!

Nie każdą z nas natura obdarzyła ładnymi rzęsami. Zdarza się, że są one krótkie, proste, bardzo jasne, dlatego są niemalże niewidoczne. Jedynym sposobem na szybką poprawę ich wyglądu są wtedy tusze do rzęs. Jedna nawet najlepszy tusz nie jest w stanie spektakularnie przedłużyć i pogrubić rzęs. Jeśli chcesz osiągnąć lepszy efekt niż z użyciem mascary, sprawdź te metody.

1. Przedłużanie rzęs olejkami

To metoda popularna, niedroga, ale czasochłonna. Rzęsy możemy zachęcić do wzrostu z użyciem różnych olejków i innych naturalnych składników. Dobrze sprawdzają się między innymi olejek arganowy, kokosowy, jojoba, olejek rycynowy.

W sieci można znaleźć przepisy na mieszanki olejów przedłużających rzęsy albo możemy zakupić gotowe mieszanki umieszczone w wygodnych opakowaniach z aplikatorami. Niestety, na efekty będziemy musieli poczekać. Zwykle można zauważyć je po kilku miesiącach. Cena takiej metody to od 20 do 50 złotych zależnie od wybranych preparatów.

2. Przedłużanie rzęs specjalnymi kosmetykami

Oprócz różnych olejków pomagających w przedłużaniu rzęs w sprzedaży możemy znaleźć też kosmetyki stworzone do tego właśnie celu. To specjalne odżywki, które zawierają pełną gamę aktywnych składników wspierających kondycję rzęs, zwiększających ich objętość oraz długość.

Takie preparaty także mają wiele fanek. W internecie możemy znaleźć nawet zdjęcia przed i po prezentujące, jak spisał się dany preparat. Musimy jednak przygotować się na wyższe wydatki. Za jedno opakowanie zapłacimy najczęściej od 50 do nawet 350 złotych.

3. Przedłużanie rzęs metodą 1:1

To jedna z bardzo często stosowanych metod przedłużania rzęs, która oferowana jest przez salony kosmetyczne. W tym przypadku przykleja się pojedyncze rzęsy do rzęs naturalnych. Dzięki temu efekt jest naturalny oraz trwały.

Czas trwania zabiegu to zwykle około dwóch godzin. Musimy też pamiętać o tym, że wklejone rzęsy mogą wypadać, dlatego zalecane jest ich uzupełnianie co 4-6 tygodni. Za metodę zapłacimy około 150-300 złotych. Uzupełnienie braków to koszt około 100 złotych.

4. Przedłużanie rzęs z użyciem sztucznych rzęs na pasku lub w kępkach

To metoda, którą możemy zastosować w domu. Polega ona na przyklejeniu przy naturalnej linii rzęs sztucznych rzęs na pasku albo w kępkach. W sklepach znajdziemy wiele różnych sztucznych rzęs – krótszych lub dłuższych, a także ozdobnych, które świetnie nadają się na imprezy.

Koszt zakupu sztucznych rzęs to zwykle od 10 do 50 złotych za opakowanie. W opakowaniu zwykle znajduje się już klej, ale czasami trzeba go dokupić – to zwykle koszt od 5 do 15 złotych za tubkę, która powinna wystarczyć nam na długi czas.

Zatem przedłużenie rzęs możliwe jest na różne sposoby. Gdy zależy nam na natychmiastowym efekcie, warto udać się do kosmetyczki albo kupić sztuczne rzęsy. Gdy chcemy zachęcić rzęsy do wzrostu, możemy zrobić to z użyciem odpowiednich preparatów.