Jak radzić sobie ze szkodnikami w domu?

Jak radzić sobie ze szkodnikami w domu?

W nieruchomościach, zwłaszcza tych które są starszym budownictwem, znacznie częściej można mieć problemy z różnymi szkodnikami. W zależności również od miejsca zamieszkania można spotkać się z różnymi szkodnikami. Nieco większe problemy sprawiają myszy, szczury, ale znacznie częściej można spotkać się z problemami z termitami, karaluchami.

Jeśli w domu problemem są myszy czy szczury, które stworzyły legowisko w nieruchomości niezbędne jest zdecydowanie się na umieszczenie pułapek. Różne rodzaje pułapek oferują różną skuteczność w zakresie możliwości wyłapania gryzoni. Jednocześnie eksperci wskazują, że nie powinno się stosować trutek, gdyż śmierć gryzonia pod podłogą może prowadzić do większych problemów. Odpowiednio dopasowane pułapki pozwalają na zapewnienie możliwości wyłapania gryzoni i pozbycia się ich z nieruchomości.

Warto zapoznać się z różnymi pułapkami dostępnymi na rynku, gdyż poszczególne modele oferują odmienną skuteczność. Generalnie przy gryzoniach najlepszym rozwiązaniem jest podejmowanie działań profilaktycznych. Zdecydować można się również na zakup kota lub kotów, które są szczególnie skuteczne w przypadku problemów z myszami.

Problemy z insektami

Najczęściej w domach pojawia się problemem z różnego rodzaju insektami. Szkodniki mogą się zalęgać w kuchniach, łazienkach, gdzie panują najbardziej korzystne dla nich warunki, czyli wilgoć. Jednak mogą one pojawiać się również w sypialniach. Jeśli chce się przeciwdziałać pojawieniu się insektów bardzo ważne jest zachowanie odpowiednich, optymalnych warunków higienicznych.

Zachowanie porządku a przede wszystkim suchości pomieszczeń pozwala na przeciwdziałanie ryzyku pojawienia się insektów czy robaków. Dobrze jest decydować się na częste odkurzanie, wietrzenie pomieszczeń, regularne przeglądanie przechowywanego pożywienia, co pozwala odpowiednio szybko pozbyć się zepsutych produktów.

Gdy jednak pojawią się insekty niezbędne jest podejmowanie odpowiednich działań mających na celu skuteczną z nimi walkę. W wielu przypadkach wystarczą jedynie domowego metody radzenia sobie z mrówkami czy karaluchami.

Sposoby na mrówki, karaluchy

Gdy w domu występują problemy z mrówkami najważniejsze jest podjęcie prób zniszczenia gniazd. Można zalewać wrzątkiem czy wodą z cukrem gniazd z mrówkami. Na gniazdo mrówek można wylać fusy po kawie. Zastosować można również zioła, z których wiele ma aromat nieodpowiadający mrówkom.

Do takich ziół można zaliczyć miętę czy rutę zwyczajną. Wystarczy rozłożyć woreczki z ziołami w miejscach gdzie występują szkodniki. Jeśli posiada się ogród problemem szczególnie w okresie letnim są owady. Do walki z nimi można wykorzystać świeże liście z pomidorów. Przy problemach z karaluchami niezbędne jest przede wszystkim zatykanie szpar, którymi dostają się one do nieruchomości.

Można również decydować się na środki chemiczne do tępienia karaluchów, z których wiele pozwala na zwiększenie skuteczności pozbywania się większych ilości tych karaluchów. Gdy nie można poradzić sobie z nimi domowymi sposobami niezbędne bywa skorzystanie z usług profesjonalnych firm.