Jak wybrać dobry peeling do ciała?

Dopasowanie peelingu do ciała wymaga przede wszystkim dopasowania go do właściwości skóry. Przy bardziej wrażliwych typach skóry nie powinno się stosować bardziej intensywnych wersji peelingu. Jednak odpowiednio dopasowany peeling pozwala na usuwanie martwych komórek, zanieczyszczeń co pozwala na uzyskanie choćby efektu gładkiej skóry.

Generalny podział peelingów to peelingi drobnoziarniste oraz gruboziarniste. Jednocześnie dostępne na rynku peelingi można podzielić na takie produkty jak żele do mycia, które posiadają drobinki ścierne. Pozwala to na połączenie realizowania peelingu z kąpielą co pozwala na uzyskanie znacznie lepszych efektów.

Innym rodzajem produktów są kremy, które posiadają różne składniki ścierające. Takie peelingi stosowane są na umytą skórę, gdzie ich nakładanie odbywa się poprzez delikatne masowanie ciała okrężnymi ruchami. Następnie kremy trzeba zmyć ze skóry po wykonaniu zabiegu. Emulsje pod prysznic pozwalają na połączenie zarówno efektu złuszczania naskórka jak też mycia.

Rodzaje peelingów

Produkty w postaci peelingów można zarówno przygotować w warunkach domowych jak też można decydować się na zakupy gotowych peelingów w sklepach kosmetycznych. Występujące w drogeriach peelingi to między innymi peelingi mechaniczne, które posiadają drobne, ścierne cząsteczki, co obejmuje między innymi zmielone pestki, oczyszczony piasek.

Innym rodzajem peelingów są peelingi enzymatyczne, w których skład wchodzą specjalne enzymy pozwalające na przyśpieszenie naturalnych procesów złuszczania skóry. Jednocześnie tego rodzaju peelingu nie powodują wysuszania się skóry a także efektu przekrwienia naskórka. Specjalne peelingi są przeznaczone do realizowania pielęgnacji różnych części ciała jak paznokcie, stopy czy usta.

Dopasowanie peelingów

Gdy chce się dopasować odpowiednie peelingi do typu skóry bardzo ważne jest przede wszystkim poznanie posiadanego rodzaju skóry. Do każdego typu skóry powinien być stosowany inny rodzaj peelingu, co ma znaczenie z punktu widzenia zarówno bezpieczeństwa wykonania zabiegu jak też uzyskania oczekiwanych efektów. Każdy rodzaj skóry wymaga innego rodzaju peelingu. Przy cerze tłustej czy mieszanej stosować można między innymi peelingi ziarniste, które pozwalają na skuteczniejsze usuwanie warstwy łojowej w stosunku do mydła.

Do tłustych, wrażliwych typów skóry można stosować peelingi w formie żelów. Jednak takie rodzaje peelingu nie powinny być stosowane w przypadku cery trądzikowej. Gdy skóra sjest sucha wówczas warto decydować się na peelingu enzymatyczne, które pozwalają na dodatkowe zapewnienie nawilżenia skóry. Odpowiednio dopasowane odmiany takiego peelingu mogą być stosowane również przy skórze trądzikowej.

Przy skórze z rozszerzonymi naczynkami najlepszym rozwiązaniem jest decydowanie się na peelingi o specjalnym przeznaczeniu. Gdy skóra jest normalna wówczas nie ma żadnego problemu by decydować się zarówno na peelingu mechaniczne jak też enzymatyczne, co pozwala na wybranie takiego peelingu, który jest w stanie zapewnić najlepsze rezultaty.