Jak zadbać o stan włosów po zimie?

Jak zadbać o stan włosów po zimie?

Włosy po zimie mogą nie prezentować się odpowiednio. Noszenie czapki w okresie zimy może powodować, że włosy stają się osłabione, przetłuszczone. Jednocześnie w zimie organizm również może bardziej osłabiony ze względu na mniejszą ilość światła słonecznego, przeziębienia.

Po okresie zimowym mogą występować między innymi przetłuszczanie, elektryzowanie się włosów. Przekładać się to może między innymi na tracenie przez włosy objętości, pojawianie się łupieżu. Jednocześnie trzeba zdawać sobie sprawę, że takie problemy z włosami mogą pojawić się bez względu na to czy nosi się czapkę czy nie. Bardzo ważne jest z tego powodu dbanie o włosy znacznie bardziej intensywnie w okresie zimowym.

Pielęgnowanie włosów zimą

Gdy chce się skutecznie pielęgnować włosy niezbędne jest odpowiednie dopasowanie metod pielęgnowania do okresu zimowego. Między innymi mróz, który występuje w okresie zimowym może wpływać na skórę głowy. Niskie temperatury powodują również wolniejszą pracę gruczołów łojowych, co przekłada się na to, że włosy mogą być pozbawione naturalnej ochrony w formie warstwy tłuszczu, co znów prowadzić może do większej podatności włosów na uszkadzanie się.

Włosy mogą również stawać się znacznie słabsze, co znów może prowadzić do intensywniejszego wypadania włosów, gdyż występować może efekt zwężania się naczynek. Jednym z powodów takiej sytuacji jest docieranie do nich znacznie mniejszej ilości składników odżywczych niż jest to potrzebne.

Pielęgnacja do typu włosów

Gdy chce się skutecznie pielęgnować włosy niezbędne jest odpowiednie dopasowanie metod pielęgnowania do typu włosów. W przypadku włosów, które mają skłonności do przetłuszczania się czy elektryzowania się wówczas można spotkać się z efektami przegrzewania się podczas zimy. Jednocześnie gruczoły łojowej pod czapką będą pracować znacznie bardziej intensywnie. Warto z tego powodu nosić czapkę, która wykonana jest z bardziej przewiewnych materiałów.

Pozwala to na zapewnienie skórze możliwości skutecznego oddychania. Ważne jest również regularne mycie włosów przetłuszczających się. W tym względzie niezbędne bywa mycie włosów dużo częściej niż w innych porach roku. Optymalnie warto myć włosy co najmniej raz dziennie.

Warto także postawić na takie szampony, które są specjalnie przeznaczone na włosy przetłuszczające się czy też delikatne, co pozwala na uzyskanie takich efektów jak odpowiednie nawilżenie skóry głowy, zmniejszenie efektu przesuszania się, czy ograniczenie produkowania się łoju.

Włosy z łupieżem

Gdy włosy mają predyspozycje do łupieżu czy są to włosy matowe wówczas czapka sprawia, że włosy staja się oklapnięte. Bardzo ważne jest unikanie zakładania czapek w przypadku gdy są one lekko wilgotne.

Jednocześnie warto również dobierać do włosów takie kosmetyki, które pozwalają na podnoszenie włosów u nasady. Wybierać można dodające objętości kosmetyki w postaci szamponów, pianek czy odżywek. Jednocześnie istotne jest decydowanie się na skuteczne suszenie włosów chłodnym strumieniem w przypadku używania suszarek.


Frytkownica beztłuszczowa. Ile kosztuje? Jak wybrać najlepszy model?
czytaj dalej

Frytkownica beztłuszczowa. Ile kosztuje? Jak wybrać najlepszy model?

Smażenie frytek w głębokim tłuszczu nie jest najbardziej zdrowe. Jeśli chce się przygotować frytki, które nie będą tak tłuste wówczas warto zdecydować się na frytkownicę beztłuszczową, które pozwala na przygotowanie frytek zarówno znacznie mniej kalorycznych a także smaczniejszych. Przed wyborem beztłuszczowych frytek ważne jest zapoznanie się z poszczególnymi parametrami dostępnych modeli frytkownic co pozwala na wybranie odpowiedniego modelu.