Jak zminimalizować koszty ślubu i wesela?

Jak zminimalizować koszty ślubu i wesela?

Koszty związane z organizacją ślubu i wesela mogą przyprawiać o zawroty głowy. Jednak są różne sposoby pozwalające na ich obniżenie bez rezygnacji z magicznej oprawy tego wyjątkowego dnia. Sprawdź, na czym można oszczędzić przy organizowaniu ślubu i wesela!

Przygotowania do ślubu i wesela to z jednej strony sporo ekscytacji i radości, ale z drugiej również stres oraz duże wydatki. Nie każdy może pozwolić sobie jednak na to, aby urządzić imprezę za kilkadziesiąt tysięcy złotych. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest cięcie zbędnych wydatków – warto pamiętać przy tym, że tani ślub wcale nie musi być nieudany, ponieważ może być również tak samo piękny i niezapomniany jak ten droższy.

Poniżej przedstawimy kilka sposobów na to, jak zmniejszyć koszty ślubu i wesela – mamy nadzieję, że pomogą w zredukowaniu wydatków!

  1. Tańsze kreacje ślubne

Suknia ślubna może kosztować nawet 5 000 złotych, podobnie z garniturem pana młodego. Oczywiście, do tej ceny dochodzi też wiele innych opłat, na przykład za biżuterię, akcesoria, obuwie. Gdy poszukamy ciekawych, ale niedrogich kreacji, możemy zaoszczędzić nawet ponad 10 000 złotych!

Dobrym pomysłem będzie wybranie sukienki z sieciówki – ceny zaczynają się już od 300 złotych. Nie musi być to jednak wcale suknia ślubna. Możemy też zdecydować się na sukienkę koktajlową w białym albo kremowym kolorze – posłuży nie tylko na ślub, ale i na inne okazje.

  1. Mniej kwiatów

Kwiaty to kolejny, dość duży wydatek związany z urządzeniem ślubu i wesela. Można zapłacić za nie nawet kilka tysięcy złotych!

Efektowne dekoracje można wykonać także bez kwiatów z kwiaciarni – można zerwać je z ogrodu, można przygotować kompozycje z owoców albo z dekoracyjnie ułożonych słodyczy na stołach.

  1. Obiad zamiast długiej imprezy

Nie wszyscy narzeczeni marzą o weselu trwającym aż do białego rana. Dobrą alternatywą w tym przypadku będzie zaproszenie gości tylko na obiad, na przykład do dobrej restauracji. Cena będzie wtedy niższa, a impreza może być równie ciekawa.

Zaoszczędzimy też wtedy, gdy nie zorganizujemy poprawin – potrafią podnieść koszt imprezy nawet o połowę, dlatego coraz częściej narzeczeni z nich rezygnują.

  1. Brak dodatkowych atrakcji

Dzisiaj na wesele oraz na ślub można wybrać mnóstwo różnych atrakcji – wypuszczanie gołąbków z klatek, szczudlarze, fotobudka, pieczenie prosiaka, pokazy sztucznych ogni, wynajem oryginalnego środka transportu, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Te dodatkowe atrakcje tak naprawdę nie są potrzebne podczas imprezy – nowożeńcy i goście mogą bawić się dobre także bez nich.

  1. Zwykłe zaproszenia zamiast tych drogich

Oszczędności możemy zacząć już przed imprezą, czyli w momencie zamawiania zaproszeń ślubnych. Tak naprawdę nie musimy decydować się na bardzo ozdobne zaproszenia, które mają różne dekoracje – proste, ale eleganckie kartki też spełnią swoją rolę.

Zatem to tylko kilka sposobów na to, aby zmniejszyć koszty związane z organizacją wesela oraz ślubu. Tego rodzaju dzień, aby był niezapomniany, wcale nie musi wiązać się z wysokimi wydatkami!