Karty podarunkowe – jak z nich korzystać?

Karty podarunkowe – jak z nich korzystać?

Dzisiaj bardzo wiele firm i sklepów oferuje swoim klientom możliwość wykupienia karty podarunkowej. Jest to doskonały pomysł na prezent urodzinowy lub też okazyjny podarunek dla bliskiej nam osoby. Karty podarunkowe oferuje większość sklepów w galeriach, ale również sklepy internetowe.

Jeśli jeszcze nie wiemy, jak one działają, warto już teraz zapoznać się z poniższym artykułem.

Karta podarunkowa jest swego rodzaju kuponem na określoną kwotę. Wykorzystać można ją w sklepach, do których została przypisana. Jeżeli zrobimy zakupy w danym sklepie i posiadamy ową kartę podarunkową na przykładową kwotę 50zł, to zakupy w tym konkretnym miejscu, pomniejszają się właśnie o tą kwotę. Bony podarunkowe występują w zasadzie w kilku określonych kwotach. Zazwyczaj jest to 50, 100, 150 lub 200zł. W zależności od tego, jaka karta nas interesuje, tyle musimy za nią zapłacić.

Oprócz tego, czasem sklepy za większe zakupy także sami oferują swoim klientom karty podarunkowe, jako podziękowanie za transakcję. Często jeżeli żądamy również zwrotu gotówki za zwracany w konkretnym sklepie towar, to zwracana kwota jest umieszczana właśnie na karcie podarunkowej więc niejako wymieniamy towar na coś innego w tej cenie na sklepie lub możemy do danego zakupu dopłacić brakującą kwotę.

Karty podarunkowe w sklepach internetowych

W sklepach internetowych tak, jak ma to miejsce w sklepach stacjonarnych, również możemy robić zakupy z użyciem kart podarunkowych. Wówczas przy finalizacji zamówienia należy podać numer karty podarunkowej w odpowiednim miejscu i wówczas nasze zamówienie pomniejszy się o kwotę z karty podarunkowej. Warto jednak zaznaczyć, że niektóre sklepy zastrzegają sobie możliwość użycia karty podarunkowej tylko podczas większych zakupów. Należy więc mając swój ulubiony sklep internetowy, poszukać informacji na temat warunków udzielania w nim kart podarunkowych i zasad korzystania z tego bonu w atrakcyjnej formie.

Z takiego regulaminu należy dowiedzieć się także, jakie warunki musimy spełnić, aby samemu taką kartę dostać w przyszłości.

Czy za wszystkie zakupy zapłacę kartą podarunkową?

Przykład powyżej pokazuje, że nie zawsze możemy płacić kartą podarunkową. Wszystko zależy od tego, jakie dany sklep ma w tym względzie warunki. Czasem sklepy dają możliwość swoim klientom płacenia za wszelkiego rodzaju zakupy, a czasem karta podarunkowa, nie działa w niektórych sytuacjach.

Bardzo często nie obejmuje ona zakupów towarów w promocyjnych cenach i tych z już naliczonymi rabatami. Faktem jednak jest, że karty podarunkowe i tak zawsze będą cieszyły się dużym zainteresowaniem, gdyż dzięki nim można zaoszczędzić parędziesiąt, a nawet paręset złotych na zakupy. Karty podarunkowe doskonale sprawdzają się, jeżeli chcemy zrobić prezent ślubny dla młodej pary, a kompletnie nie wiemy, czego potrzebują.

Także na urodziny warto podarować taki prezent. Dzięki temu każdy będzie mógł sam wybrać sobie odpowiedni prezent, który się mu przyda. Karty podarunkowe działają także w supermarketach, co także jest bardzo korzystne, gdyż obdarowane nimi osoby mogą zakupić sobie także artykuły spożywcze.


Metody wyszczuplania ciała w gabinetach medycyny estetycznej – porównanie i ceny
czytaj dalej

Metody wyszczuplania ciała w gabinetach medycyny estetycznej – porównanie i ceny

Problemy z pozbyciem się tkanki tłuszczowej są jednym z powodów korzystania z zabiegów medycyny estetycznej. Takie zabiegi są znacznie mniej inwazyjne w stosunku do operacji plastycznej a także pozwalają na uzyskanie wsparcia przy odchudzaniu się. Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają na zapewnienie uzyskania smukłej sylwetki znacznie gdy pojawiają się problemy z nadmiarem tkanki tłuszczowej.